KSČM nebude řešit kontrakt s firmou spojenou s rodinou Mrencové

Předseda KSČM Vojtěch Filip - Foto: Filip Jandourek

Předseda KSČM Vojtěch FilipFoto: Filip Jandourek

Komunistická strana se nebude zabývat podezřelou smlouvou na propagaci s firmou, v níž figurují rodinní příslušníci lobbistky Jany Mrencové. Předseda KSČM Vojtěch Filip napsal agentuře ČTK, že strana spolupracuje s řadou firem a platí je z vlastních peněz. Mrencová podle médií pracovala pod pseudonymem Lucie Proutníková jako fiktivní mluvčí pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška z ČSSD a od kraje dostávala za přeposílání tiskových zpráv statisíce korun ročně.

„Není co řešit, používáme v rámci kampaně řadu firem a platíme z našich vlastních peněz, nikoli z veřejných, jen za odvedenou práci,“ napsal ČTK Filip. 

Na kontrakt za jeden milion korun, který se týká KSČM, minulý týden upozornil server Seznam.cz. Smlouva byla podle serveru uzavřena mezi firmou Futura, která vydává deník Haló noviny, a společností Marketingové centrum Profil, v níž je jednatelem druh Mrencové Miloš Skácel a působí v ní i Mrencové syn Miloš Skácel. 

„Předmětem smlouvy je komunikovat s jednotlivými médii, vybírat témata pro média, odstraňovat komunikativní bloky, prezentace představitelů KSČM, zajištění kompletního PR,“ citoval server ze smlouvy na rok 2016. 

Čtěte také: Haška čeká stranický kobereček. V kraji bude vysvětlovat svou neexistující mluvčí

Syn Mrencové se podle Seznamu stará také o facebookové stránky KSČM a podle svého webu pracoval i pro komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou. 

Společnost Marketingové centrum Profil navíc sídlí ve stejném domě v Mariánských Lázních jako Producentské centrum Profil, v němž je jednatelem rovněž druh lobbistky. Mrencová ale odmítá, že by měla s firmou něco společného. 

Situací kolem neexistující Haškovy mluvčí se bude v pondělí zabývat předsednictvo jihomoravského krajského výkonného výboru ČSSD. Hejtman tvrdí, že Proutníkovou nezná. 

Podle bývalé mluvčí kraje Denisy Kapitánčíkové se ale za Proutníkovou vydávala právě Mrencová, která byla letos nepravomocně odsouzena kvůli úplatkářství. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace