Ledovka večer pokryje jihozápad republiky, v noci i střední Čechy a Vysočinu

Ledovka na autě (ilustrační foto) - Foto: Honza Ptáček

Ledovka na autě (ilustrační foto)Foto: Honza Ptáček

V Plzeňském a Jihočeském kraji se může od dnešního večera tvořit nebezpečná ledovka. Během noci se mrznoucí srážky doprovázené ledovkou místy mohou objevit také na většině území Středočeského kraje i na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku na Vysočině.

Aktuální výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

 

Jaké počasí nás čeká v příštích dnech, upřesňuje meteorolog Josef Hanzlík

Vložit na svůj web

Ledovka se může v jihozápadní části republiky tvořit pravděpodobně do úterního večera, meteorologové výstrahu zřejmě ještě upřesní podle momentálního vývoje počasí. 

„Možnost tvorby ledovky platí pro jihozápad našeho území do zítřejší jedenácté hodiny večerní. S velkou pravděpodobností, s ohledem na upřesňující se meteorologickou situaci, budeme tuto výstrahu prodlužovat. Ale to bych nechal na kolegy během zítřejší směny,“ upřesnil meteorolog Josef Hanzlík. 

Silnice i chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by proto měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. Motoristé mají sledovat aktuální dopravní zpravodajství

Přelom roku přinesl po nezvykle teplém období kolem Vánoc výrazné ochlazení, kdy se teploty pohybují pod bodem mrazu i přes den, někde bude i sněžit. Mrazy ale dlouho nevydrží, během týdne se má podle předpovědi postupně oteplovat. 

Výstraha před ledovkou - Foto:  Český rozhlas

Související weby

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Autor:   ČRo,  ČTK
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace