Lesní školky dostaly od ministerstva zelenou. Stát bude platit jejich provoz

Lesní školka (ilustrační foto) - Foto: Petra Čechurová

Lesní školka (ilustrační foto)Foto: Petra Čechurová

Učitelé lesních mateřských škol po dvou letech přesvědčili ministerstvo školství, aby stát hradil jejich provoz. Ministerstvo pro ně nyní připravuje metodický materiál na hygienické požadavky, jak uvedl náměstek ministra školství Jindřich Fryč.

Závěr vyhodnocování provozu lesních tříd pražské Mateřské školky Semínko, které ministerstvo provádělo od září 2010 do srpna 2012, je celkově pozitivní. 

Děti v lesní třídě jsou podle odborníků na vstup do školy připravené stejně dobře jako ostatní. Mateřinky tak mohou zřizovat lesní třídy a za děti budou dostávat peníze od státu. 

„Myslím, že je to obohacení předškolního vzdělávání zcela jednoznačně. Má to řadu pozitivních dopadů na zrání dětí v předškolním věku,“ řekl Fryč a dodal, že to v dětech buduje kompetence pro život. 

Výuka v lesních školkách probíhá v jakémkoli ročním období. V zimě musí být děti dobře oblečené a mít možnost se ohřát, jak přiblížila fungování zvláštních tříd Tereza Vošahlíková, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol. 

„Den začíná obvykle nějakým ranním kruhem venku, častým elementem bývá oheň, kde se děti setkávají. Pak probíhá program venku za každého počasí. Máme takové pravidlo, že děti musí být v suchu, najedené a potom mohou vyrazit do lesa,“ upřesnila. 

Autor:  Klára Bílá  (klb), Alina Holušová

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Srážky: silný déšť, D5-141,7
  Od 2.7.2016 09:20 do 11:25; v ulici Plzeňská v obci Mariánské Lázně okres Cheb; Mar. Lázně, křiž. ul. Hlavní - Plzeňská; nehoda; 2 x OA, lehké zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace