Letadlo Travel Service kvůli technickým problémům nouzově přistálo na Ruzyni

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto - Foto: Tomáš Adamec

Letadlo Travel Service. Ilustrační fotoFoto: Tomáš Adamec

Kvůli technickým problémům přistálo nouzově na Ruzyni letadlo společnosti Travel Service. Stroj Boeing 737, který mířil z Polska do Portugalska, měl problémy se systémem přetlakování v kabině. Podle dopravce nebyli cestující ani posádka v nebezpečí.

Na palubě charterového letu 180 cestujících klientů polských cestovních kanceláří. Posádka letadla zaznamenala krátce po startu pokles tlaku v kabině. 

„Spoj směřoval z polské Varšavy do portugalského Fara. Během letu se vyskytla technická závada na letadle a kapitán se rozhodl zcela v souladu s bezpečnostními předpisy přistát na letišti v Praze-Ruzyni,“ řekla Radiožurnálu mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. 

 

Z ruzyňského letiště se do zpráv Radiožurnálu přihlásil s podrobnostmi reportér Tomáš Medek

Vložit na svůj web

Přistání podle ní proběhlo hladce, všichni cestující i členové posádky jsou v pořádku. Ani provoz na letišti není omezen. 

„Mohu potvrdit, že společnost Travel Service okamžitě poskytla cestujícím náhradní letadlo,“ doplnila mluvčí letecké společnosti. 

Nejde o první nestandardní přistání na Ruzyni. Loni tam předčasně přistál charter z Kréty s porouchaným záložním generátorem, v únoru pak letadlo ČSA kvůli náhlému úmrtí jednoho z pilotů. Při žádné z těchto událostí se nikomu z cestujících nic nestalo. 

Travel Service je lídrem charterového trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl zaujímá i v Polsku. Za 15 let přepravil celkem 3,5 milionu cestujících. 

Autor:  Tereza Bartůňková  (teb), Martin Hromádka  (dka)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Doprava

  Od 26.6.2016 01:10 do 04:15; na silnici 3 u obce Benešov; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; odstavený NA.
  Od 25.6.2016 22:35 do 26.6.2016 04:35; D5 - 91.9-88.7km na trase Rozvadov - Praha; uzavřeno, záplavy; objízdná trasa sjezdem 93 přes Nýřany.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace