Zprávy → Politika a společnost15. října  2016 v 20:55  

'Mám pocit, že jsem soupeřil s Babišem. Nazval mě parazitem,' říká poražený Mládek o volbách

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek - Foto: Marián Vojtek

Ministr průmyslu a obchodu Jan MládekFoto: Marián Vojtek

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD prohrál senátní volby. Podle něj se k němu šéf hnutí ANO Andrej Babiš choval v kampani sprostě. Svému sokovi, Jaroslavu Větrovskému z hnutí ANO, ale pogratuloval k vítězství. Mládek kvůli svému neúspěchu ve volbách dá k dispozici svou vládní funkci. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD ale v pátek řekl, že si jeho rezignaci nepřeje.

Mládek získal na Táborsku ve druhém kole 40,16 procenta hlasů. „Především děkuji všem voličům, gratuluji panu Větrovskému. V závěru jsem ale měl pocit, že jsem ve volbách ne s panem Větrovským, ale s panem Babišem, který se k mé osobě choval mimořádně sprostě," řekl agentuře ČTK Mládek. 

Šéf koaličního ANO v pátek na svém facebookovém profilu označil Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili starostu Mladé Vožice Větrovského. Mládek na Twitteru napsal, že Babiš nezná slušnost. 

Možnost, že Mládek v ministerském křesle skončí, nechtěl Babiš příliš komentovat. „Jsou to jen takové výkřiky do tmy. Neřekl, že bude rezignovat, ale že dá svou funkci k dispozici. Je to tedy věc pana Sobotky,“ uvedl Babiš. 

Parazit se vrátil jako bumerang 

Slovo parazit ale nezaznělo v souvislosti s Mládkem poprvé. Sám ho použil v roce 2013 na sjezdu ČSSD. Ještě jako stínový ministr financí za parazity označil živnostníky. „Parazitují na zaměstnancích," řekl o nich tehdy Mládek. Vysloužil si tím ostrou kritiku. Strana soukromníků České republiky na něj podala trestní oznámení kvůli podněcování z nenávisti.  

Autor:  Jana Klementová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace