'Máte pocit, že jsou naše tradice ohroženy? Zapalte ohně,' vyzval Škromach z bazénku

Zdeněk Škromach v bazénku - Hovory pana Selfie - Foto: YouTube. com

Zdeněk Škromach v bazénku - Hovory pana SelfieFoto: YouTube. com

Sociálnědemokratický místopředseda Senátu Zdeněk Škromach začal zhruba před třemi lety oslovovat voliče skrze videa zvaná hovory z bazénku, nedávno přejmenované na Hovory pana Selfie. V tom posledním se rozhodl mluvit o národních tradicích i lidech, kteří se odmítají takovým tradicím přizpůsobit. Minutové video během chvilky rozpoutalo bouřlivou debatu na sociálních sítích.

„Máte pocit, že naše tradice jsou ohroženy? Zapalte ohně a dejte najevo, že my se svých tradic nevzdáme a my se nebudeme integrovat. Ti, kdo přichází, ať se přizpůsobí,“ vypráví ve videu, které umístil na YouTube, senátor za sociální demokraci Zdeněk Škromach. 

„A když ne, tak ať si hledají jiné země. My jsme tady doma,” dodává z bazénu. 

Na videu za senátorem, který v říjnu bude obhajovat křeslo na Hodonínsku, plápolá pochodeň a video je podkreslené dramatickou hudbou. 

Na začátku videa Zdeněk Škromach ještě popisuje návštěvu vinaře a ochutnávku dobrého moravského vína, ke kterému „okoštoval" i dobré moravské škvarky. 

„Opilý jsem nebyl, to bych se utopil v bazénku. Bylo to přihlášení se moravského patriota k moravským tradicím,“ řekl serveru iDNES.cz Škromach. 

Podle něj výzva neodkazuje ke Ku-Klux-Klanu ani k nacistickému Německu. „Lidé si mohou zapálit svíčku nebo petrolejku a přemýšlet o tom,“ uvedl místopředseda Senátu. 

Škromach patří mezi české politiky, kteří dlouhodobě budují svojí image na sociálních sítích. Senátor na sebe v minulosti upozornil třeba hradním selfie s prezidentem Milošem Zemanem. 

Známé je také jeho selfie z Terezína, kdy ho kamery České televize zachytily při vzpomínkové akci k 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. 

Škromach v minulosti mimo jiné uvedl, že by se chtěl ucházet o post hlavy státu za ČSSD, kdyby nekandidoval Miloš Zeman. 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace