Merkelová přijede do Prahy ve čtvrtek, potvrdil Berlín. Chystají se na ni příznivci i odpůrci

Německá kancléřka Angela Merkelová v Bundestagu - Foto:  Reuters

Německá kancléřka Angela Merkelová v BundestaguFoto:  Reuters

Německá vláda oficiálně potvrdila návštěvu kancléřky Angely Merkelové v Praze. Přijede příští čtvrtek a s českými představiteli bude mluvit hlavně o tom, jak by měla Evropská unie fungovat po odchodu Británie. Rozhovory se zaměří také na spolupráci v dopravě, vědě a výzkumu. Malý prostor má naopak dostat uprchlická krize. Kvůli návštěvě kancléřky se bude v Praze na několika místech demonstrovat.

„Téma uprchlíků není v tuto chvíli tím, co hýbe Evropou. Evropou hýbe otázka bezpečnosti, což je daleko víc než jen řešení uprchlické krize. Evropou hýbe otázka prosperity, toho, jak se postarat, abychom dokázali být bohatší, abychom dokázali mít víc pracovních míst,“ vysvětlil státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza z ČSSD, proč chtějí obě strany migrační téma upozadit. 

Angela Merkelová se v Praze setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou z ČSSD a s prezidentem Milošem Zemanem. Vystoupí také na ČVUT. 

Během návštěvy Angely Merkelové budou v Praze na několika místech demonstrovat odpůrci politiky německé kancléřky i její zastánci. 

Oba tábory chtěly například demonstrovat na Hradčanském náměstí. Skupině odpůrců kancléřky ale magistrát shromáždění nepovolil, protože druhá strana svoji akci nahlásila dřív. 

Na návštěvu České republiky přijede kancléřka po čtyřech letech. 

Autor:  Filip Nerad

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace