Miloslava Ransdorfa hospitalizovali v IKEMu, údajně v bezvědomí

22. ledna  2016 v 14:22  
Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf (archivní foto) - Foto: Filip Jandourek

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf (archivní foto)Foto: Filip Jandourek

Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) přijal poslance Evropského parlamentu Miloslava Ransdorfa. ČTK to dnes řekla mluvčí IKEMu Veronika Velcová. Bližší informace o zdravotním stavu poslance ale nechtěla s ohledem na pacienta uvést.

Podle serveru ParlamentníListy.cz byl Ransdorf v bezvědomí. Je diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii či srdeční a cévní problémy. 

"Tohoto pacienta jsme přijali," potvrdila Velcová. S jakými problémy byl dvaašedesátiletý politik přijat a jaký je jeho stav, ale mluvčí IKEMu nechtěla upřesnit. Serveru ParlamentníListy.cz údajně zdroj z Ransdorfova okolí řekl, že byl poslanec v bezvědomí. 

Ransdorf je od roku 1972 členem komunistické strany. Od začátku 90. let byl poslancem Federálního shromáždění ČSFR a později české sněmovny. Od roku 2004 působí v Evropském parlamentu. 

V posledních letech čelil řadě problémů. Ransdorfa a tři Slováky zadržela loni v prosinci švýcarská policie v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům. 

Ransdorf, který kvůli případu pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu, odmítá, že se dopustil čehokoli nezákonného. 

Ransdorfovo jméno se dříve objevovalo také v souvislosti s jeho milionovými dluhy, byla na něj dokonce uvalena exekuce. Své závazky prý ale v roce 2013 splatil. Pozornost poutaly i jeho dopravní nehody. 

Podle médií Ransdorf figuruje jako svědek (poškozený) v rozsáhlé kauze obchodníků s padělky děl světoznámých malířů. Poškozených v případu je více než desítka z ČR i ze zahraničí. 

IKEM - Foto: Tomáš Adamec

IKEMFoto: Tomáš Adamec

Kauza Miloslav Ransdorf v curyšské bance - Foto:  Český rozhlas

Kauza Miloslav Ransdorf v curyšské banceFoto:  Český rozhlas

Autor:   ČTK
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  D1, mezi km 80.5 a 81, ve směru Bohumín – PL, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 27.05.2016 14:03 Do 27.05.2016 16:00, Vydal: ŘSD ČR - NDIC
  Od 27.5.2016 14:05 do 16:10; D46 - 35.8km na trase Vyškov - Olomouc; D46 v 36 km ve směru na Olomouc; nehoda; Dopravní nehoda tří osobních vozidel

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace