Zprávy → Politika a společnost19. září  2016 v 16:19  

Ministerstvo vnitra chce posílit rozpočet o miliardu a sto milionů korun, peníze půjdou na boj proti terorismu

Andrej Babiš zatím Chovancovi přidal na boj proti terorismu necelé dvě miliardy (ilustrační foto) - Foto: Martin Svozílek

Andrej Babiš zatím Chovancovi přidal na boj proti terorismu necelé dvě miliardy (ilustrační foto)Foto: Martin Svozílek

Ještě miliardu a sto milionů korun požaduje ministerstvo vnitra od vlády do svého rozpočtu na příští rok. Většina těchto prostředků má jít na opatření v boji proti terorismu. Oznámil to šéf vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Ministr o tom chce jednat se šéfem státní kasy Andrejem Babišem (ANO 2011) před středečním jednáním vlády o rozpočtu. 

„Nemyslím si, že je potřeba o tom nějak zdlouhavě debatovat. Uvidíme, jestli by ministerstvo financí našlo nějaké další prostředky pro podporu policie,“ komentuje vládní schůzku Chovanec. 

Babiš je ale opačného názoru. „Myslím, že to není reálné, protože pan ministr v minulosti dostal na migraci tuším jednu nebo 1,3 miliardy. Jeho rozpočet byl významně navýšen a má tam ještě různé nespotřebované nároky. Středa je poslední den, abychom se na rozpočtu domluvili,“ reagoval Babiš na dnešní Chovancovu výzvu. 

Čtěte také: Autor reorganizace policie Laube ukončil služební poměr, zaměstná ho Chovanec

Andrej Babiš zatím Chovancovi přidal na boj proti terorismu necelé dvě miliardy. Přidělené peníze chce vnitro použít například na nákup útočných pušek nebo ochranných štítů. 

Ministerstvo chce dále pro policejní složky nakoupit nová auta nebo informační technologie. Sto padesát milionů by mohli získat i hasiči na vybavení pro zásahy související s terorismem. 

Autor:  Václav Štefan, Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace