Ministr Heger chce zrušit regulační poplatky za pobyt dětí v nemocnici

Automat na zdravotnické poplatky - Foto: Tomáš Adamec

Automat na zdravotnické poplatkyFoto: Tomáš Adamec

Za děti už by se vůbec nemusely platit regulační poplatky. Ministerstvo zdravotnictví to navrhne v balíčku zákonů o veřejném zdravotním pojištění.

Děti neplatí už teď třeba u praktického lékaře. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) by měl s novelami přijít na vládu do několika týdnů. 

„Chtěli bychom, aby se (poplatky) snížily nebo zrušily ve sféře hospitalizační péče, aby se tak přinesla sociální úleva nejchudším rodinám,“ vysvětluje Heger.  

Předsedkyně Asociace nemocnic Jaroslava Kunová s návrhem souhlasí. Děti by podle ní v nemocnicích zůstávaly tak dlouho, jak je potřeba. A ne podle finančních možností rodičů. 

„Finanční dopad zrušení regulačních poplatků nebude mít nějaký zásadní dopad na hospodaření nemocnic,“ dodává. 

Ministerstvo chce na druhé straně prosadit, abychom platili i za amalgámové plomby. Ty v současné době hradí pojišťovny. 

Autor:  Petr Medek  (pem)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  na silnici v obci Praha; ul. Brněnská, nájezd na Opatov směr Praha., nehoda nákladního vozidla, havarované vozidlo, Od 27.07.2016 18:35 Do 27.07.2016 20:40, nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; ...
  Od 27.7.2016 19:00 do 21:05; na silnici 25854 v obci Ludvíkovice okres Děčín; nehoda; havarované vozidlo; havárie OA do svodidel, bez zranění osob.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace