Našli jsme kompromis, vnitro bude mít na příští rok peněz dost, oznámil šéf financí

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Náměstci ministerstva financí a vnitra dohodli kompromis rozpočtu na příští rok. Vnitro požadovalo navíc tři miliardy, kapitola se navýší o 1,2 miliardy korun. Dnešnímu Právu to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zhruba 800 milionů korun má letos i příští rok vnitro uspořit z peněz, které dostalo na problematiku uprchlíků.

Podle Andreja Babiše bude mít ministerstvo vnitra dost peněz na navýšení počtu policistů i nová bezpečnostní opatření proti terorismu. Ještě v červenci žádal šéf vnitra Milan Chovanec (ČSSD) tři miliardy korun navíc. 

„Podle mých kolegů se se náměstci ministerstva financí a vnitra dohodli na kompromisu, kdy jsou stěžejní výdaje vnitra zabezpečeny a posílena i opatření v boji proti terorismu," napsal deníku Právo Babiš. 

„Částečně byla navýšena kapitola vnitra na rok 2017 a částečně bude původní požadavek řešen z úspory finančních prostředků, které dostalo ministerstvo vnitra na problematiku imigrantů na letošní rok jako trvalá změna i do dalších roků,“ uvedl dále ministr financí.  

Z výdajů na uprchlíky letos prý vnitro ušetří 800 milionů a Babiš předpokládá, že stejnou částku resort uspoří i v roce příštím. 

„To je využitelných 1,6 miliardy na opatření proti k boji proti terorismu. Ministerstvo vnitra může navíc zapojit nároky z nespotřebovaných výdajů z minulých let. K 30. červnu 2016 byl jejich stav 2 miliardy korun,“ poznamenal Babiš. 

Vnitru je prý navíc navýšen rozpočet pro příští rok o 1,2 miliardy korun. Podle vnitra však rozpočet ještě uzavřený není. 

„Jednání o rozpočtu stále probíhají, v tuto chvíli ale předjímat jejich výsledek nebudeme,“ sdělila Právu mluvčí Martina Němcová. 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace