Nemocenská by se mohla zvýšit, shodly se odbory s předsedou Senátu

V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze (ilustrační foto) - Foto:  pixabay.com

V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze (ilustrační foto)Foto:  pixabay.com

Nemocenská v Česku by mohla být vyšší. Shodly se na tom odbory s předsedou Senátu Milanem Štěchem z ČSSD. V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze, pak jim firma platí náhradu mzdy a později jsou na nemocenské.

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula řekl, že polepšit by si měli hlavně dlouhodobě nemocní. 

„Zejména u těch, kteří jsou dlouhodobě nemocní, výše dávek způsobuje, že se nemocný dostává do situace nebezpečí chudoby a dokonce to může být likvidační i pro jeho rodinu,“ vysvětlil. 

Do budoucna ale stále zůstávají ve hře i další návrhy na změnu nemocenské. Zaměstnancům by mohly – stejně jako dřív – platit první tři dny nemoci firmy. Lidé by také mohli ze zákona získat nárok na pět dní volna na léčení, takzvané sick days.  

Autor:  Lenka Jansová  (lej)

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  silnice I/14 (ulice Hlavní), Smržovka, okr. Jablonec nad Nisou, pomalu jedoucí vozidlo údržby, Od 25.06.2016 06:00 Do 25.06.2016 14:30, sečení
  D2, mezi km 3.5 a -0.3, ve směru Brno, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 24.06.2016 20:20 Do 30.06.2016 23:59, částečná uzavírka dálnice D2 za účelem provádění stavby „Oprava AB a CB vozovky ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace