Dejte hlas hlášce >> Dejte hlas hlášce >>

Nemocenská by se mohla zvýšit, shodly se odbory s předsedou Senátu

V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze (ilustrační foto) - Foto:  pixabay.com

V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze (ilustrační foto)Foto:  pixabay.com

Nemocenská v Česku by mohla být vyšší. Shodly se na tom odbory s předsedou Senátu Milanem Štěchem z ČSSD. V prvních třech dnech nemoci teď zaměstnanci nedostávají žádné peníze, pak jim firma platí náhradu mzdy a později jsou na nemocenské.

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula řekl, že polepšit by si měli hlavně dlouhodobě nemocní. 

„Zejména u těch, kteří jsou dlouhodobě nemocní, výše dávek způsobuje, že se nemocný dostává do situace nebezpečí chudoby a dokonce to může být likvidační i pro jeho rodinu,“ vysvětlil. 

Do budoucna ale stále zůstávají ve hře i další návrhy na změnu nemocenské. Zaměstnancům by mohly – stejně jako dřív – platit první tři dny nemoci firmy. Lidé by také mohli ze zákona získat nárok na pět dní volna na léčení, takzvané sick days.  

Autor:  Lenka Jansová  (lej)

Nové články v rubrice

Doprava

  Od 28.9.2016 00:15 do 01:15; D1 - 195.9km na trase Říkovice - Praha; směr Praha; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; porouchané vozidlo v připojovacím pruhu; ...
  Od 27.9.2016 22:00 do 30.9.2016 07:00; D46 - 24.4km na trase Vyškov - Olomouc; Aktuální stav: 00:05 - Prostějov - nájezd na D/46 směr Olomouc; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; V době od 22.00 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace