Nové kontroly hranic s Německem uprchlíky neodhalily. Nelegální migrace klesá

Cizinecká policie kontroluje řidiče (ilustrační foto) - Foto: Jan Bachorík

Cizinecká policie kontroluje řidiče (ilustrační foto)Foto: Jan Bachorík

Policie začala 1. srpna s kontrolami u hranic s Německem. Zaměřuje se na 15 přechodů, kde několikrát denně dělá namátkové kontroly. Nelegální migrace bezpečnost země neohrožuje, řekl dnes šéf cizinecké policie Milan Majer. Běžence zatím policie při nových kontrolách neodhalila.

Kontroly u německých hranic se podle Majera dělají třikrát denně a pokaždé trvají zhruba dvě hodiny. „Podobně jako na ostatních hranicích provádíme pouze namátkové kontroly, tipujeme řidiče a zájmová vozidla," řekl Majer. 

Šéf cizinecké policie to považuje za preventivní opatření. Může se totiž stát, že by se neúspěšní žadatelé o azyl v Německu mohli pokusit odejít do okolních zemí. Může jich být až 200 tisíc. „Tomu samozřejmě chceme zabránit," uvedl Majer. 

Už téměř 14 měsíců mají policisté zvýšené kontroly na hranicích s Rakouskem. Podle Majera je rozdíl v tom, že se dělají na šesti hraničních přechodech a jsou nepřetržité. K dnešku při nich policie zajistila 3661 migrantů. 

Podle Majera je letos situace mnohem klidnější než v loňském roce. „Letos nezaznamenáváme nárůst nelegální migrace. Trend je klesající," doplnil. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace