Panika po falešném obsazení islamisty? Policie šetří dosud nezveřejněná videa

Martin Konvička a Blok proti islámu "v civilu" - Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0,  Venca24

Martin Konvička a Blok proti islámu "v civilu"Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Venca24

Dosud nezveřejněná videa z paniky vyvolané Konvičkovým vystoupením na Staroměstském náměstí poskytl policii Tomáš Ságl. Právě záznam z kamery v jeho restauraci, který sdílel na sociální síti, ukázal, jak lidé vyděšeně reagovali na akci odpůrců islámu - falešné obsazení Islámským státem.

"Autentických záběrů máme více, nehodláme je ale zveřejňovat," zdůraznil v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu majitel restaurace na Staroměstském náměstí Tomáš Ságl. Už je také předal policii, stejně jako video, které je stále dostupné na sociálních sítích a které jako první ukázalo paniku po falešné střelbě odpůrců islámu kolem Martina Konvičky. 

"Trestní oznámení podávat nebudeme. Ani nárokovat vzniklé škody. Jen si přejeme, aby se to už nikdy neopakovalo," vyvrátil Ságl, že by chtěl hnát odpůrce islámu před soud. 

Čtěte také: Video z restaurace po 'střelbě' Konvičkovců: vyděšení lidé při útěku padali a shazovali nábytek

Majitel restaurace také popřel, že by záběry z průmyslových kamer v jeho podniku porušovaly zákon o ochraně osobních údajů. Policie prý v tomto směru žádné obvinění nevznesla. 

„ Trestní oznámení podávat nebudeme ani nárokovat vzniklé škody. Jen si přejeme, aby se to už nikdy neopakovalo,“
uvedl restauratér ke Konvičkově „recesi“.

Jak již dříve uvedl Tomáš Hulan, případ je prošetřován pro podezření z trestného činu výtržnictví a trestný čin šíření poplašné zprávy. Žádný posun ve vyšetřování však zatím nenastal. 

Autor:  Radka Nováková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace