Policie o vražedných sklonech útočnice z Tesca nejspíš věděla, ale nezastavila ji

Policie ČR (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Policie ČR (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Policisté mohli vražedkyni z pražského Tesca zastavit. Místo toho ji ale nechali po prvním útoku odvézt na psychiatrii a neřešili to jako trestný čin. Žena se přitom policistům přiznala, že při prvním útoku škrtila ženu na záchodech v kavárně a chtěla ji zavraždit a že lituje toho, že se jí to nepovedlo.

Informaci přinesl deník MF DNES. Policie podle deníku nejspíš čin vyhodnotila jako přestupek a dál se jím nezabývala. Řediteli nemocnice prý nikdo neřekl, co žena spáchala. Když ji pak po 14 dnech z nemocnice propustili, v obchodním centru bodla nožem čtyřiapadesátiletou ženu, která zemřela. 

Policisté zasahovali v kavárně na Újezdě 5. července poté, co Michelle S. zaútočila na jednu z návštěvnic. Vyhlédla si ji v kavárně, aniž by ji znala. Počkala, až odejde na záchod, kam ji sledovala a kde se ji pokusila uškrtit trikem. Pětadvacetiletá žena si ale dokázala zavolat pomoc.  

Policisté ovšem nezahájili trestní řízení a neupozornili ani státní zástupce. Útočnici pouze převezli na psychiatrii. Ani tam však lékaře neupozornili na to, že usilovala jinému o život.  

V psychiatrickém zařízení žena zůstala dva týdny. Hned několik hodin po propuštění ubodala v nákupním centru na pražském Andělu jinou ženu. Okolnosti útoku i její propuštění z psychiatrie prošetřují policisté i kontrola z ministerstva zdravotnictví. 

Autor:   Český rozhlas  (ČRo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace