Zprávy → Politika a společnost24. září  2016 v 15:21  

Poslední zářijový týden přinese nadprůměrné teploty. Ochladí se až v říjnu

Koncem září bude teplo, teploty by se mohly vyšplhat až ke 24 stupňům (ilustrační foto) - Foto: Pavel Halla

Koncem září bude teplo, teploty by se mohly vyšplhat až ke 24 stupňům (ilustrační foto)Foto: Pavel Halla

Podle dlouhodobého výhledu počasí, zveřejněném Český hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) by zbytek září měl zůstat teplý, s nadprůměrnými teplotami až do 24 stupňů. V dalších třech týdnech ale do Česka přijde ochlazení. Pršet by mělo spíš méně, než je na konec září a začátek října typické.

Příští týden bude teplotně nadprůměrný, od čtvrtka se teploty mohou vyšplhat až ke 24 stupňů. Oteplení se projeví také v noci. „Minimální noční teploty budou kolem šesti stupňů Celsia, postupně kolem deseti stupňů,“ uvedli meteorologové. 

V prvních třech týdnech října by se teploty měly pohybovat kolem hodnot, které jsou pro podzim typické. 

„Průměrná týdenní maximální teplota vzduchu se bude v rámci Česka pohybovat kolem 16 stupňů Celsia, na konci období kolem 13 stupňů a průměrná týdenní minimální teplota kolem tří stupňů, zpočátku kolem šesti stupňů Celsia," oznámil ČHMÚ. 

Pršet by mělo spíš méně, než je koncem září a počátkem října běžné. Za týden by mělo napadnout většinou do pěti milimetrů srážek, nejdeštivější týden meteorologové očekávají od 3. října. 

Pro celé příští čtyři týdny platí, že průměrný úhrn srážek by v Česku měl být zhruba 40 milimetrů. Dlouhodobá průměrná teplota pro toto období se pak pohybuje kolem 10,1 stupně Celsia. 

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. 

Související weby

Počasí

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace