Zprávy → Politika a společnost11. března  2013 v 08:30  

Post kancléře chceme maximálně možným způsobem využít pro práci nás jako SPOZ, říká Mynář

Vratislav Mynář - předseda SPOZ a budoucí kancléř (ilustrační foto) - Foto: Strana práv občanů Zemanovci

Vratislav Mynář - předseda SPOZ a budoucí kancléř (ilustrační foto)Foto: Strana práv občanů Zemanovci

Novým kancléřem prezidenta Miloše Zemana bude Vratislav Mynář. Brzké jmenování dosavadního předsedy Strany práv občanů Zemanovci prezident potvrdil v neděli v rozhovoru pro televizi Prima. Dalšími nejbližšími spolupracovníky Miloše Zemana budou Hana Burianová jako mluvčí a také Hynek Kmoníček ve funkci vedoucího zahraničního odboru.

Už jste o svém jmenování mluvil s panem prezidentem? Máte už představu o tom, co od vás bude chtít? 

Přiznám se, že zatím ne. My jsme se s panem prezidentem v páteční slavnostní den inaugurace domluvili, že se potkáme během dnešního dne, bez ohledu na to, že bych věděl včerejší vyjádření v televizi Prima. Dneska dopoledne to máme v plánu. 

 

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl předseda Strany práv občanů - Zemanovci Vratislav Mynář.

Vložit na svůj web

Budete se chtít nějak lišit od svých předchůdců? 

Já se nejdřív musím seznámit s chodem kanceláře tak, jak to fungovalo doposud. S mojí všeobecnou povědomostí vím, že pan kancléř Weigl je velmi pečlivý a skvělý odborník ve své práci, takže nepředpokládám, že bych zanášel nějaké překotné novinky. Nicméně každý máme svůj styl a hlavně jde o to, abych vytvořil takový systém a takový styl kanceláře, který bude odpovídat a splňovat veškeré požadavky nového pana prezidenta, protože každý člověk je přece jenom trochu odlišný a má jiná specifika. 

A případné personální změny v prezidentské kanceláři chcete nechat ve své kompetenci, nebo je také chcete nejprve probrat s novým prezidentem? 

Je to naprosto předčasné. Jak říkám, nejdřív se musím seznámit s chodem kanceláře. Je naprosto logické, že v případě, že budu mít potřebu provést některou z personálních změn, tak jako se svým nejvyšším šéfem je naprosto logické tuto záležitost diskutovat. 

Čtěte také: Na Pražském hradě začne úřadovat nový prezident Miloš Zeman

Stále jste ještě předsedou Strany práv občanů Zemanovci. Jak to chcete skloubit s novým angažmá na Hradě? 

Přiznám se, že nevím. Nejsem z těch, kteří umí sedět jedním zadkem na dvou židlích. Takže pakliže to bude neslučitelné, což se obávám, že bude neslučitelné, tak s velkou pravděpodobností za 14 dnů na našem volebním sjezdu nebudu usilovat o post předsedy SPOZ. Nicméně teď mě čeká, a to musím v první řadě po rozhovoru s panem prezidentem, svolat politickou radu naší strany, poradit se s kolegy a vyhodnotit tady tento krok, který nás teď čeká, tak, abychom dokázali využít maximálně možným způsobem post kancléře pro práci nás jako SPOZ. 

Čtěte také: Nový kancléř Mynář by chtěl post využít pro práci strany SPOZ. Podle politiků a politologů je to nestandardní a nešťastné

Žádný z vašich předchůdců nebyl v době působení na Hradě straníkem. Budete jako kancléř dál členem politické strany? 

Já myslím, že ano, protože jsem od začátku vzniku SPOZ. Mám z toho radost, vůbec se za to nestydím a doufám, že jsem i svým určitým způsobem pomohl vtisknout straně svůj obraz. Bylo by naprosto nelogické, abych teď řekl, že z důvodu, podle mě slučitelné funkce kancléře s postem jakékoli politické strany, vystupovat ze SPOZ, nepředpokládám to. 

Autor:  Jan Herget  (jht), Michaela Vydrová
Pořad: Ranní interview  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 07:50 a 08:50, sobota–neděle 08:50  |  Délka pořadu: 3,5 minuty  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace