Prague Press Forum 2012 přivítalo špičkové novináře z celé Evropy

10. května  2012 v 10:23  
Hostem konference Prague Press Forum je i Adam Michnik, bývalý polský disident a současný šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza. Ilustrační foto - Foto: Martin Dorazín

Hostem konference Prague Press Forum je i Adam Michnik, bývalý polský disident a současný šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza. Ilustrační fotoFoto: Martin Dorazín

Dvě desítky slavných novinářů z různých evropských zemí se sešly v Praze. Během dvoudenní akce s názvem Prague Press Forum 2012 budou diskutovat o současnosti a budoucnosti evropské žurnalistiky. Program je volně přístupný i pro veřejnost.

Konferenci společně pořádají ministerstvo zahraničních věcí, Syndikát novinářů a Rádio Česko. V rámci dvoudenního fóra proběhne řada diskuzí, přednášek, workshopů i vzdělávacích akcí pro české novináře. 

„Do Prahy zavítali žurnalisté z Velké Británie, Polska, Maďarska, Slovenska či Ruska. Je mezi nimi například Sir Simon Jenkins, který píše pro Guardian a London Evening Standard a za služby pro britskou žurnalistiku získal rytířský titul,“ informoval šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor. 

Přijela také šéfkomentátorka Independentu Mary Dejeveská či bývalý zpravodaj BBC v Berlíně a Praze a dnes jeden z hlavních moderátorů BBC World Service Ray Furlong. Zahajovací řeč na konferenci pronesl Adam Michnik, bývalý polský disident, v současnosti šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza. 

Prague Press Forum vzniklo jako akce několika různých iniciativ, které chtějí přivést do Prahy významné žurnalisty a vzdělávat české novináře. Konferenci hradí ministerstvo zahraničí, Evropský parlament a nadace Zdeňka Bakaly. 

Účastníci fóra se budou zabývat nejrůznějšími tématy. Diskutovat budou například o digitalizaci, zániku klasické žurnalistiky, aktuální žurnalistice, ale také třeba o Evropské unii a národní suverenitě, o korupci nebo romské problematice. Celé fórum je otevřené veřejnosti, má pouze kapacitní omezení.
 

Autor:  Václav Sochor  (vso), Kateřina Kozmová
Pořad: Svět o deváté  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 
Hlasujte pro Zprávy.rozhlas.cz v anketě Křišťálová lupa 2015

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Hrdinové nejsou jenom v učebnicích - Foto: Ruzbeh Oweyssi

Hrdinové nejsou jenom v učebnicích

Odvážní, stateční a obětaví lidé žijí i dnes.

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Doprava

  Od 5.10.2015 18:55 do 21:00; na silnici 495 u obce Moravský Písek okres Hodonín; ve směru na Uh. Ostroh; nehoda; havárie OA do příkopy, se zraněním. Na místě zasahuje RZS a PČR, provoz mírný, zvýšená ...
  Od 5.10.2015 18:50 do 20:55; v ulici Mládežnická v obci Havířov okres Karviná; ul. Mládežnická 2/1565; nehoda; střet OA s chodcem se zraněním.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace