Prahou prošlo 1500 odpůrců potratů, nesli bílé kříže a modlili se

24. března  2012 v 15:36  
Pochod pro život organizují odpůrci potratů letos podvanácté - Foto: Filip Jandourek

Pochod pro život organizují odpůrci potratů letos podvanáctéFoto: Filip Jandourek

Zhruba 1500 lidí se vydalo na průvod centrem Prahy na protest proti umělému přerušení těhotenství. Demonstranti v čele nesli široký transparent s názvem pořádajícího sdružení Hnutí pro život. Někteří drželi asi metr vysoký dřevěný kříž, další měli transparenty s nápisy kritizujícími potraty a chválícími Boha. Vidět byly i české vlajky nebo obrazy Panny Marie.

Průvodu předcházela od 13 hodin mše v kostele svatého Jiljí, kterou sloužil pražský arcibiskup Dominik Duka. Rodiny s dětmi, mladí lidé i senioři pak odtamtud vyšli po 14. hodině směrem na Václavské náměstí, kde pochod skončil společnou modlitbou u sochy svatého Václava. 

Akci pořádali už podvanácté odpůrci potratů především z řad katolíků sdružených v Hnutí pro život. Podle nich je umělé přerušení těhotenství krutý čin, při kterém je zabito dítě, zraněna matka a zneužit lékař. Žádají proto úplný zákaz potratů, přestože jejich počet v Česku dlouhodobě klesá. 

Autor:  Anna Königsmarková, Mirko Kašpar
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Od 24.5.2016 17:35 do 19:40; v ulici Bělohorská v obci Praha; u točny tramvaje na Bílé hoře.; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 24.5.2016 17:30 do 19:30; na silnici 9 v obci Medonosy okres Mělník; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; NA x OA, se zraněním. Na místě složky ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace