Zprávy → Politika a společnost24. března  2012 v 15:36  

Prahou prošlo 1500 odpůrců potratů, nesli bílé kříže a modlili se

Pochod pro život organizují odpůrci potratů letos podvanácté - Foto: Filip Jandourek

Pochod pro život organizují odpůrci potratů letos podvanáctéFoto: Filip Jandourek

Zhruba 1500 lidí se vydalo na průvod centrem Prahy na protest proti umělému přerušení těhotenství. Demonstranti v čele nesli široký transparent s názvem pořádajícího sdružení Hnutí pro život. Někteří drželi asi metr vysoký dřevěný kříž, další měli transparenty s nápisy kritizujícími potraty a chválícími Boha. Vidět byly i české vlajky nebo obrazy Panny Marie.

Průvodu předcházela od 13 hodin mše v kostele svatého Jiljí, kterou sloužil pražský arcibiskup Dominik Duka. Rodiny s dětmi, mladí lidé i senioři pak odtamtud vyšli po 14. hodině směrem na Václavské náměstí, kde pochod skončil společnou modlitbou u sochy svatého Václava. 

Akci pořádali už podvanácté odpůrci potratů především z řad katolíků sdružených v Hnutí pro život. Podle nich je umělé přerušení těhotenství krutý čin, při kterém je zabito dítě, zraněna matka a zneužit lékař. Žádají proto úplný zákaz potratů, přestože jejich počet v Česku dlouhodobě klesá. 

Autor:  Anna Königsmarková, Mirko Kašpar
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace