Prezident Zeman zahájil školní rok ve Stochově. Prvňákům rozdal památníčky s podpisem

Prezident Miloš Zeman rozdával prvňákům ve Stochově památník s vlastním podpisem - Foto:  ČTK

Prezident Miloš Zeman rozdával prvňákům ve Stochově památník s vlastním podpisemFoto:  ČTK

Prezident Miloš Zeman osobně přivítal prvňáčky ve Stochově na Kladensku. Žákům rozdal památníčky s vlastním podpisem a popřál jim štěstí v učení i hodně kamarádů. Zahájení školního roku přihlíželo několik stovek lidí, kromě rodičů se přišli podívat i obyvatelé Stochova.

Žáci byli z prezidentovy návštěvy nadšení. Někteří říkali, že by si přáli, aby prezident přijel znovu a třeba se s nimi rozloučil, až budou v deváté třídě. 

Pro zahájení školního roku si prezident připravil i dárky, každému prvňákovi dal podepsaný památník. 

„Chtěl bych vám popřát, abyste do těchto památníčků získali podpisy zajímavých lidí, a především svých kamarádů, které v té škole určitě najdete, neboť jedna z nejcennějších věcí je mít kamarády. Bez kamarádů se hezký život prožít nedá," uvedl prezident. 

Na oplátku pak od ředitele školy Milana Hampela dostal žákovskou knížku se slovním hodnocením a přímo od jednoho z prvňáčků i balíček čokoládových bonbónů. 

„Matematika: výborně počítá, český jazyk: vynikající slovní zásoba, občanská výchova: zvládá s přehledem," zaznělo mimo jiné v hodnocení, které ředitel před školou přečetl. 

Ve Stochově byl Zeman už potřetí. Loni obec navštívil kvůli Legiovlaku, letos v červnu se pak na stochovském nádraží vítal s tehdejším rakouským prezidentem Heinzem Fischerem

Autor:  Kristýna Nevanová,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace