Při schvalování EET jsme porušili jednací řád, připustila Jermanová

Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová připustila porušení jednacího řádu při schvalování EET (archivní foto) - Foto: Prokop Havel

Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová připustila porušení jednacího řádu při schvalování EET (archivní foto)Foto: Prokop Havel

Koalice při prosazování zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) porušila jednací řád sněmovny. V České televizi to připustila místopředsedkyně dolní komory Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Pravicová opozice se chce kvůli tomu obrátit na Ústavní soud.

Podle Jermanové to bylo výjimečné opatření, protože prý opozice zneužívala obstrukce. 

„Byli jsme dotlačeni do situace, kdy nám nic jiného nezbylo, protože jednací řád přežil svoji dobu, je tam spousta děr, kterých se dá využít a zneužít a kterých je v tuto chvíli zneužíváno. Od voličů jsme dostali právo vést tuto zemi, snažíme se to dělat a menšina nám v tom brání,“ řekla místopředsedkyně sněmovny. 

Dolní komora parlamentu schválila EET ve středu. Vládní koalice ukončila rozpravu a rozhodla, že se bude hlasovat, i přes nesouhlas pravicové opozice. Zákon ještě musí schválit Senát a podepsat prezident. 

Od zavedení elektronické evidence tržeb si vládní koalice slibuje omezení šedé ekonomiky a zlepšení výběru daní. Jako první se do evidence zapojí hotely a restaurace, a to zřejmě už od listopadu. 

Elektronická evidence tržeb - časová osa - Foto:  Český rozhlas

Elektronická evidence tržeb v Evropě - Foto:  Český rozhlas

Autor:  Tereza Bartůňková  (teb)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace