Prostě mě to baví, říká nejaktivnější 'lovec výmolů'. Na svém kontě jich má 1456

Označování výmolů bere Tomáš Majling jako zábavu na cestách (ilustrační foto) - Foto: Tomáš Mařas

Označování výmolů bere Tomáš Majling jako zábavu na cestách (ilustrační foto)Foto: Tomáš Mařas

Liberecký kraj dostal anticenu za nejhorší díru na silnici v České republice. Najdeme ji na vozovce s číslem 259 na Českolipsku. V anketě Výmoly.cz můžou řidiči hlasovat už šest let. Za tu dobu upozornili na internetových stránkách na více než 6000 výtluků. Jedním z uživatelů je i zpravodaj Zelené vlny Radiožurnálu Tomáš Majling, který se stal nejaktivnějším "výmolářem" celého projektu.

Tomáš Majling ukládá výmoly na stránkách čtvrtým rokem a za tu dobu označil přesně 1456 úseků. 

To je téměř čtvrtina ze všech nahlášených děr od začátku projektu. A jak sám přiznává, Výmoly.cz bere spíš jako zábavu na cestách. 

„Prostě mě to baví. Někomu to asi přijde zvláštní, ale mně už to přijde jako naprosto normální. Telefon mám v podstatě dennodenně v ruce, a když někde něco vidím, tak není problém to vyfotit a pokračovat dál,“ říká Tomáš Majling. 

 

Nejaktivnější hledač výmolů jich má na svém kontě už 1456. Více od redaktora Luďka Hubáčka

Vložit na svůj web

Ze začátku označil klidně i deset děr za den. Většina z nich už je na jeho trasách opravena. Přesto dál hledá nové nebezpečné výtluky, a není jediný. Mezi čtyři tisíce aktivních uživatelů patří i autor projektu Petr Čaník. 

„Když vidím úsek, který by v tom systému měl být, tak zastavím, vyfotím ho, navedu, případně samozřejmě následně aktualizuju. A ve chvíli, kdy je opravený, tak vyznačím, že už je opravený. A tímto si i sám zkouším a vidím, že systém funguje,“ popisuje Čaník. 

Čtěte také: FOTO: Letos ne U Seřadiště, ale u hradu Houska. Řidiči vybrali nejhorší výmol v Česku

Jenom letos kraje opravily asi 33 procent z tisícovky nově nahlášených děr. Opravu silnice číslo 259, která se stala nejhorší dírou roku 2016, plánuje Liberecký kraj do dvou let. 

Autor:  Luděk Hubáček  (Hbc)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace