Zprávy → Politika a společnost10. září  2016 v 18:00  

Rodiče ke ztraceným dětem dovedl dopis. Četli jsme ho pořád dokola, říká matka

Garáž ve čtvrti Střekovv Ústí nad Labem, kterou detektivové zajistili v souvislosti s náhlým zmizením třináctileté dívky a šestnáctiletého chlapce - Foto: Jan Bachorík

Garáž ve čtvrti Střekovv Ústí nad Labem, kterou detektivové zajistili v souvislosti s náhlým zmizením třináctileté dívky a šestnáctiletého chlapceFoto: Jan Bachorík

Deset dní policie pátrala po dvou ztracených dětech z Litoměřicka. Nakonec je našli rodiče zavřené v garáži, dovedl je k nim dopis, který jim dovolil únosce poslat.

I když po dětech pátrala od 28. srpna policie, rodiče se rozhodli zkusit děti najít sami. Využívali sociální sítě, prohledávali obci i okolí. V polovině týdne dostala rodina dopis, který napsal sám pohřešovaný chlapec. 

„Četli jsme ho pořád dokola i s našimi známými, nakonec jsme našli několik stop. Nejdříve jsme se vydali do Lovosic, což se později ukázalo, jako chyba,“ vyprávěla matka. 

Čtěte také: Soud poslal muže, který držel děti v garáži, do vazby. Přiznal se, hrozí mu 8 let vězení

„Mezi ostatními slovy v dopise, v části, kde se s námi syn loučil a zároveň doufal, že se ještě někdy všichni setkáme byl nápis 'Poliklinika Střekov – garáže'. Později jsme mezi ostatními opravdu našli garáž, ze které hrálo nahlas rádio. Na děti jsme se museli dobouchat,“ popisovala závěr pátrání. 

Soud poslal únosce v sobotu do vazby, muž se k činu sám přiznal. Zdeněk H. je obviněn z omezování svobody, vydírání, ohrožováníí výchovy dětí a šíření pornografie. Hrozí mu až 8 let vězení. 

Policie se odmítla k případu sdělit detaily, další informace chce zveřejnit až v úterý na tiskové konferenci. 

Autor:   ČRo, Kateřina Golasovská, Lucie Valášková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace