Zprávy → Politika a společnost15. října  2016 v 16:54  

Škromach: Zvážím svou další účast ve stranickém životě. Hovory od bazénku ale určitě neskončí

Zdeněk Škromach ve vysílání Českého rozhlasu - Foto: Štěpánka Kadlečková

Zdeněk Škromach ve vysílání Českého rozhlasuFoto: Štěpánka Kadlečková

Místopředseda Senátu a dlouholetý politik Zdeněk Škromach z ČSSD neobhájil svůj mandát v Senátu. Senátorem za Hodonín bude starostka Ratíškovic Anna Hubáčková za KDU-ČSL. Škromachovy Hovory od bazénku tím ale rozhodně nekončí. „Výhodou toho neúspěchu je, že člověk už nebude muset být tolik politicky korektní, jak se to vyžaduje od ústavních činitelů. Pro mé příznivce a přátele to určitě bude zajímavé,“ řekl Škromach ve vysílání Českého rozhlasu.

Výsledky senátních voleb Škromach nebere jako osobní prohru. „Je to jako ve sportu – jednou vyhráváte, jindy ne. A já měl těch vítězství za 20 let svého působení ve vrcholné politice více než dost. Zkrátka nastala změna. Člověk se jednou musí zastavit a říct si, jak dál. Uvidíme zítra,“ popsal. 

„Momentálně nezastávám žádnou stranickou funkci. Pokud jde o veřejnou funkci, tak mi zůstává jen pozice radního obce Rohatec, což je víceméně jen k tomu, aby člověk něco dělal. Budu teď přemýšlet, jestli se intenzivněji zapojím do stranického života a využiju své zkušenosti – pokud o ně bude zájem,“ dodal. 

Hubáčkové dalo hlas ve druhém kole senátních voleb 67,7 procenta voličů. K urnám přišlo v druhém kole 20,3 procenta voličů, v prvním kole to bylo téměř 33 procent. Celkem se do voleb v obvodu 79 Hodonín přihlásilo sedm lidí. 

Čtěte také: ONLINE: Úspěch lidovců, ze Senátu zmizí Škromach, propadl také ministr Mládek

Škromach byl senátorem od roku 2010, předtím byl poslancem a v minulosti také ministrem práce a sociálních věcí. Před šesti lety porazil ve druhém kole voleb tehdejší senátorku Alenu Venhodovou za ODS. 

Nová senátorka Hubáčková mimo jiné vedla v 90. letech odbor životního prostředí Okresního úřadu v Hodoníně, od roku 2000 vedla odbor životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde pracovala až do svého vstupu do politiky. Za svou práci na krajském úřadě získala v roce 2005 Cenu ministra životního prostředí. 

Autor:   ČRo,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace