Skupina v únoru napadla pochod na podporu migrantů, policie teď navrhuje obžalobu

Policie navrhla obžalovat čtveřici, která napadla v únoru pochod na podporu migrantů (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Policie navrhla obžalovat čtveřici, která napadla v únoru pochod na podporu migrantů (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Pražská policie navrhla obžalovat čtyři lidi za únorový incident v Thunovské ulici, při kterém skupina maskovaných mužů napadla pochod na podporu migrantů. U dalšího obviněného policisté trestní stíhání zastavili, u posledního je zastavení stíhání podmíněné, muž se musí osvědčit v roční zkušební době.

Policie v květnu informovala o tom, že z maskované skupiny identifikovala 25 lidí, přičemž počínání pěti z nich vyhodnotila jako trestný čin výtržnictví a dalších 20 jako možný přestupek. 

Později počet obviněných podle policejního mluvčího Jana Daňka stoupl na šest. Výtržnictví údajně spáchali tím, že útočili na účastníky řádně ohlášeného shromáždění nebo po nich házeli předměty, čímž shromáždění hrubě narušili. 

První únorovou sobotu se v hlavním městě konala řada migračních demonstrací, při kterých zasahovala tisícovka policistů. Demonstrantů bylo desetkrát více. 

Právě za zásah v Thunovské ulici sklidili policisté kritiku. Videonahrávka incidentu, která se šířila po sociálních sítích, totiž naznačovala, že střet s levicovými aktivisty vyprovokovala policie. 

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD to odmítl, podle něj za videem stály proruské weby, jejichž cílem bylo policii znevěrohodnit. Policisté prý na místě udělali maximum, aby od sebe oba tábory oddělili a zatlačili agresory pryč. 

Chovanec se kvůli incidentu dostal do názorového střetu s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem z hnutí ANO, který zásah označil za selhání, protože se policii nepodařilo udržet veřejný pořádek. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace