Soud se bude znovu zabývat případem katarského prince Sáního

Soudy (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Soudy (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Kauza katarského prince Hamída bin Abdal Sáního viněného v Česku ze zneužívání nezletilých dívek se znovu vrací před Obvodní soud pro Prahu 2. Odvolací městský soud částečně zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání prince. Na kauzu se totiž vztáhla amnestie bývalého prezidenta Václava Klause.

Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost a městský soud jí částečně vyhověl. Obvodní soud pro Prahu 2 se tak bude muset případem znovu zabývat. Nebude ale řešit všech 15 útoků na dívky uvedených v původní obžalobě, ale jen devět. Na ostatních šest se stále amnestie vztahuje. 

Prince Sáního soud poslal už v roce 2005 za sexuální styky s mladistvými a nezletilými dívkami na 2,5 roku do vězení. Po nepravomocném rozsudku předal tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec kauzu do Kataru. 

Tam považovali necelý rok vazby v České republice za dostatečný trest a případem se víc nezabývali. České soudy se k němu tak proto vrátily v roce 2011, kdy vydaly na Sáního mezinárodní zatykač. Stíhání přerušila až prezidentská amnestie, teď bude pokračovat. 

Autor:  Martin Karlík  (mkk)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Srážky: déšť, Poříčí
  Od 23.7.2016 14:50 do 16:55; v ulici Na Kamenci v obci Turnov okres Semily; nehoda; 2 havarovaná vozidla; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace