V Českém rozhlase se losovalo pořadí stran a hnutí v předvolebních pořadech

20. září  2013 v 15:09  
Český rozhlas chystá rekordně rozsáhlé předvolební vysílání (ilustrační foto) - Foto: Karel  Šanda

Český rozhlas chystá rekordně rozsáhlé předvolební vysílání (ilustrační foto)Foto: Karel Šanda

Politické strany už znají pořadí, v jakém půjdou do vysílání pořadů Českého rozhlasu. Los se týká víc než sta hodin předvolebního vysílání. Představí v něm všech 24 kandidujících stran a hnutí.

Jako první se pod dohledem notářky losovalo pořadí stran a hnutí do pořadu Den s lídrem. 

Samotné losování by se dalo nazvat podobně, tedy den s osudím. Losovalo se totiž celkem šest set položek z 33 předvolebních pořadů. Celý proces trval přes tři hodiny. 

Základním parametrem pro předvolební vysílání Českého rozhlasu je totiž, jak vysvětlil ředitel Centra zpravodajství Tomáš Pancíř, transparentnost a férovost. 

 

V Českém rozhlase se losovalo pořadí stran a hnutí v předvolebních pořadech. Více redaktorka Věra Masopustová

Vložit na svůj web

„Dá se říci, když vysíláte nějaký cyklus rozhovorů, že může být výhodnější být třeba těsně před volbami, než být na začátku nebo naopak. Názory mohou být rozdílné, ale zkrátka ty rozdíly mezi tím jsou. My jsme to nechtěli nějak určovat tak, aby to bylo netransparentní, proto jsme se rozhodli, že skutečně všechny pořady rozlosujeme,“ říká Tomáš Pancíř. 

Losoval se dokonce i zasedací pořádek, podle kterého budou jejich zástupci ve studiu sedět. I taková zdánlivá maličkost je důležitá, jak potvrdil šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný. 

„Losování je důležité, je to výraz maximální snahy Radiožurnálu o spravedlnost. Na druhou stranu všichni dobře víme, že politické strany, zejména některé, jsou v předvolební v kampani v takovém excitovaném stavu, a i kdyby sestavy v předvolebních besedách namixoval nositel Nobelovy ceny za spravedlnost, tak ony si vždycky budou stěžovat. Ale my to spravedlivěji udělat neumíme a máme naprosto čisté svědomí,“ zdůrazňuje Jan Pokorný. 


Český rozhlas dá ve sto hodinách předvolebního vysílání prostor všem 24 kandidujícím stranám a hnutím. Ve speciálech pak vystoupí ty, které dosáhnou v průzkumech vybraných agentur minimálně 3,5 procenta. 

Předvolební vysílání Českého rozhlasu začne 24. září Speciálem Martina Veselovského na téma Evropská unie. 

Související weby:

VOLBY 2013

Autor:  Věra Masopustová  (vma)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Příprava před ME: Česko - Rusko - Foto: Michal Jindra

Příprava před ME: Česko - Rusko

Poslouchejte exkluzivně na tomto webu.

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Doprava

  Od 1.6.2016 02:35 do 08:00; D1 - 309km na trase Lipník nad Bečvou - Polsko (st. hranice); porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  Od 1.6.2016 05:20 do 06:20; na silnici 35 u obce Stráž nad Nisou okres Liberec; nehoda; havarované vozidlo; zvěř na vozovce; OA x zvěř bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace