Vietnamci a Bělorusové se oficiálně stali národnostní menšinou, mohou se zapojit do tvorby zákonů

3. července  2013 v 21:04  
I Vietnamci žijící v Česku budou mít své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny (ilustrační foto) - Foto: Vendula Kosíková

I Vietnamci žijící v Česku budou mít své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny (ilustrační foto)Foto: Vendula Kosíková

Vietnamci a Bělorusové budou mít nově své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny. Mohou se tak zapojit do tvorby zákonů, které se menšin týkají. Rozhodla o tom dnes vláda v demisi. Rada má v současnosti 32 členů, z toho 18 tvoří zástupci příslušníků národnostních menšin.

Rada byla rozšířena po žádostech vietnamské a běloruské menšiny, jejichž zástupci se jednání poradního orgánu vlády dosud účastnili jako hosté. 

Bělorusy bude v radě zastupovat Adam Kalita z občanského sdružení Pahonia. Za Vietnamce do skupiny přibyl Huu Uyen Pham z občanského sdružení Van Lang. 

Mezi zastoupenými menšinami jsou kromě Bělorusů a Vietnamců také Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Rusíni, Rusové, Řekové, Srbové, Ukrajinci, Němci, Poláci, Romové a Slováci. 

Autor:  Helena Šulcová  (heš),  mka
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Od 30.5.2016 08:40 do 12:40; D46 - 1.9km na trase Olomouc - Vyškov; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný levý jízdní pruh; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; odstavený NA.
  Od 30.5.2016 08:40 do 09:40; D1 - 209.5km na trase Říkovice - Praha; Pozor! Předmět na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace