Dejte hlas hlášce >> Dejte hlas hlášce >>

Vietnamci a Bělorusové se oficiálně stali národnostní menšinou, mohou se zapojit do tvorby zákonů

I Vietnamci žijící v Česku budou mít své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny (ilustrační foto) - Foto: Vendula Kosíková

I Vietnamci žijící v Česku budou mít své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny (ilustrační foto)Foto: Vendula Kosíková

Vietnamci a Bělorusové budou mít nově své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny. Mohou se tak zapojit do tvorby zákonů, které se menšin týkají. Rozhodla o tom dnes vláda v demisi. Rada má v současnosti 32 členů, z toho 18 tvoří zástupci příslušníků národnostních menšin.

Rada byla rozšířena po žádostech vietnamské a běloruské menšiny, jejichž zástupci se jednání poradního orgánu vlády dosud účastnili jako hosté. 

Bělorusy bude v radě zastupovat Adam Kalita z občanského sdružení Pahonia. Za Vietnamce do skupiny přibyl Huu Uyen Pham z občanského sdružení Van Lang. 

Mezi zastoupenými menšinami jsou kromě Bělorusů a Vietnamců také Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Rusíni, Rusové, Řekové, Srbové, Ukrajinci, Němci, Poláci, Romové a Slováci. 

Autor:  Helena Šulcová  (heš),  mka

Nové články v rubrice

Doprava

  Od 27.9.2016 22:00 do 30.9.2016 07:00; v ulici Třebovská v obci Mohelnice okres Šumperk; Aktuální stav: 01:55 - Mohelnice - sjezd na I/35; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; V době od 22.00 hod. ...
  Od 28.9.2016 00:40 do 02:40; na silnici 611 u obce Jirny okres Praha-východ; kruhový objezd u obce Jirny; nehoda; 2x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace