Zprávy → Politika a společnost24. září  2012 v 02:55  

Západočeská univerzita bude zdarma testovat alkohol. Dva dny

Práce v laboratoři (ilustrační foto) - Foto:  Evropská komise

Práce v laboratoři (ilustrační foto)Foto:  Evropská komise

V Plzni si dnes můžete a pak ještě ve středu nechat zdarma otestovat alkohol na přítomnost metylalkoholu. Tuhle akci nabízí Západočeská univerzita. V prostorách pedagogické fakulty v centru města vznikne sběrné místo, kam mohou lidé přinášet vzorky dnes od 12 do 17 hodin.

Alkohol bude testovat Výzkumné centrum Nové technologie ve spolupráci s Katedrou chemie. Chce nabídnout lidem možnost prověřit si alkohol, který mají třeba už delší dobu doma a vzhledem k současné situaci k němu nemají důvěru. 

„Ceny testů jsou na trhu vyšší než hodnota zakoupené láhve, a tak nemají pro běžného občana smysl. Proto přicházíme alespoň v omezené míře s nabídkou testování zdarma,“ říká ředitel centra Miroslav Holeček. 

Ten kdo si bude chtít nechat alkohol otestovat, musí přinést jeho vzorek o objemu 50 mililitrů, nebo lihovinu odlije rovnou do testovací nádoby. Výsledek se pak dozví telefonem, mailem nebo si pro něj přijde.  

Autor:  Jana Kosová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace