Zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf - Foto: Filip Jandourek

Europoslanec za KSČM Miloslav RansdorfFoto: Filip Jandourek

Zemřel komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Bylo mu 62 let. Českému rozhlasu to potvrdila místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá. Záchranáři dnes politika převezli do pražského IKEMu. Europoslanec byl diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii nebo srdeční a cévní komplikace.

„Výkonný výbor ústředního výboru obdržel zprávu, že dnes 22. ledna zemřel europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf,“ řekla Českému rozhlasu místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslava Vostrá. Vedení strany uvedlo, že v Miloslavu Ransdorfovi ztrácí dlouholetého politického intelektuála. 

"Miloslav Ransdorf si vždy za svými názory stál, i když mnohokrát proti většině. Jeho přirozeností bylo pomáhat lidem bez ohledu na jejich postavení a společenské zařazení," uvedl Ústřední výbor KSČM. Vyjádřil hlubokou soustrast rodině a všem pozůstalým. 

 

Jako výraznou osobnost a velmi vzdělaného člověka vnímá zesnulého politika Miloslava Ransdorfa komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček

Vložit na svůj web

„Pracovali jsme spolu ve výzkumu, zakládali jsme spolu KSČM v její nové podobě. Byl to člověk bojovník, člověk nebývalého rozhledu,“ řekl Českému rozhlasu místopředseda KSČM Jiří Dolejš. 

Také další čeští politici bez ohledu na stranickou příslušnost budou podle svých slov na zesnulého Miloslava Ransdorfa vzpomínat jako na intelektuála se širokým rozhledem. Upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům vyslovil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Lítost vyjádřil i prezident Miloš Zeman. 

Miloslav Ransdorf v posledních letech čelil několika problémům. Byl například spojován s nedávnou aférou kolem milionů eur údajně uložených ve švýcarské bance. Ransdorfa kvůli tomu zadržela policie. Politik vinu odmítal. 

Miloslav Ransdorf - Foto:  Český rozhlas

Čtěte také: Miloslava Ransdorfa hospitalizovali v IKEMu, údajně v bezvědomí

Autor:   ČRo,  mkp

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace