Zlaté závody Věry Čáslavské. Připomeňte si její největší úspěchy v dobových záznamech

Věra Čáslavská se zlatými olympijskými medailemi - Foto:  ČTK

Věra Čáslavská se zlatými olympijskými medailemiFoto:  ČTK

Připomeňte si největší sportovní úspěchy bývalé československé gymnastky Věry Čáslavské, která v úterý večer zemřela. Poslechnout si můžete archivní záznamy jejích výkonů na olympiádách v Tokiu a Mexiku.

„Reflektory ozařují jen stupně vítězů, na kterých právě Věra Čáslavská přijímá z rukou doktora Gruse zlatou medaili,“ hlásí z Tokia Stanislav Sigmund a Karel Malina. 

 

Vítězství Věry Čáslavské na LOH 1964 Tokio - předání zlaté medaile a rozhovor S.Sigmunda s Čáslavskou

Vložit na svůj web

„Deset minut se odtud, přátelé, ozývalo: Věra, Věra, Věra. To proto, že Věrka Čáslavská zacvičila nádhernou kladinu, ale rozhodčí jí dali známku jenom 9,6. Diváci protestovali, bouřili, byl tady takový bengál, že jsme neslyšeli vlastního slova, že jsem neslyšel ani svého kolegu Gaba Zelenaje z plavání a ze skoků do vody,“ referuje z Letních olympijských her v Mexiku Karel Malina. Jaká tam byla atmosféra, si můžete poslechnout na dobové nahrávce. 

 

LOH Mexico 1968 -Boj Věry Čáslavské o medaile

Vložit na svůj web

„Teď už je to na pevno. Věrka Čáslavská vyhrála 19. olympijské hry v Mexico City. Ano, a dostane Věrka hobla.“ Oslavy po vítězství Věry Čáslavské byly bouřlivé. 

 

LOH Mexico 1968 - Věra Čáslavská - Zlato patří ČSSR

Vložit na svůj web

„Stále Věrka Čáslavská na nejvyšším stupínku. Sama. Symbol krásy, dokonalosti, symbol velkého člověka,“ obdivují komentátoři nejlepší československou gymnastku v historii. 

 

LOH Mexico 1968 - Věra Čáslavská - Předávání medailí

Vložit na svůj web

„Tak jsme si, přátelé, trošičku poplakali, zazpívali i naši hymnu. Přátelé, vyhráli jsme, a co mohu víc říkat. Na nejvyšším stožáru vlaje Československá vlajka,“ reportér Karel Malina velmi emotivně oslavuje úspěch československého sportu. 

 

LOH Mexico 1968 - Věra Čáslavská - státní hymny

Vložit na svůj web

Věra Čáslavská a Slávka Matlochová si krátce po předání medailí stěžují v rozhovoru pro Československý rozhlas na rozhodčí: „Mohu říci, že do jisté míry naše družstvo drželi rozhodčí velice zkrátka, což bylo vidět i na umístění, že jsme měli možnost získat také zlatou medaili.“ 

 

LOH Mexico 1968 - Rozhovor Věry Čáslavské po vítězných závodech

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Jadrný

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace