Znovuzvolení Kabátka do čela VZP vyvolalo další spor mezi ministry zdravotnictví a financí

Všeobecná zdravotní pojišťovna, VZP na Vinohradské ulici - Foto: Filip Jandourek

Všeobecná zdravotní pojišťovna, VZP na Vinohradské uliciFoto: Filip Jandourek

Ministři financí a zdravotnictví jsou ve sporu kvůli znovuzvolení Zdeňka Kabátka do čela VZP. Andrej Babiš vyčítá Svatopluku Němečkovi, že ponechal pojišťovnu v rukou osoby, která má údajně vazby na bývalé politiky ODS. Šéf resortu zdravotnictví to odmítá.

O tom, že Kabátek povede největší českou zdravotní pojišťovnu další čtyři roky, rozhodla včera správní rada. Dvě třetiny jejích členů jsou poslanci a senátoři z různých stran. Nikdo z nich proti Kabátkově pokračování ve funkci nehlasoval. 

Podle členů správní rady Kabátek v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny nijak nepochybil. „Řeší IZIP, vyřešil Protonové centrum, řeší problém s Hawlett-Packardem, který je tam letitý,“ říká například Alena Dernerová, která je v senátorském klubu hnutí ANO a Severočeši. 

Roman Línek, který je ve správní radě za KDU-ČSL, dodal, že jediný rozpor vyvolalo navržení bodu až na jednání: „„Myslím, že rozhodnutí je v konsenzu předchozích jednání správní rady. Připadá mi vcelku přirozené.“ 

Kabátkovi mělo funkční období vypršet v listopadu, na základě včerejšího rozhodnutí ale největší tuzemskou pojišťovnu povede do roku 2020. 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace