Zprávy → Příroda31. října  2016 v 20:20  

Rozruch v zoo: česká vlčice utekla před německým nápadníkem. Schovejte se, slyšeli návštěvníci

Vlčice pochází z plzeňské zoologické zahrady. Chorvatští chovatelé ji chtěli spářit s vlkem z Berlína (ilustrační foto) - Foto: Arne von Brill, flickr.com   ,  CC BY 2.0

Vlčice pochází z plzeňské zoologické zahrady. Chorvatští chovatelé ji chtěli spářit s vlkem z Berlína (ilustrační foto)Foto: Arne von Brill, flickr.com , CC BY 2.0

V záhřebské zoologické zahradě v pondělí utekla do otevřeného prostoru mladá vlčice pocházející z Plzně. Podle deníku Jutarnji list „vzala do zaječích" poté, co byla vpuštěna do výběhu s vlkem, kterého zoo dostalo z Berlína a s nímž ji chovatelé chtěli spářit.

Útěk vyvolal mezi návštěvníky trochu vzrušení, protože byli vybídnuti, aby se uchýlili do uzavřených pavilonů.  

Žádný z návštěvníků ale nebyl ohrožen a nikomu se nic nestalo, ani zvířeti. Strážcům se totiž podařilo vlčici během pěti minut najít a šípem uspat. 

Ředitel zoologické zahrady Damir Skok následně vysvětlil, že obě zvířata byla po příjezdu z Čech a z Německa umístěna do samostatných prostorů, aby si na život v novém domově mohla lépe zvyknout. 

Ráno chovatelé vpustili vlčici do výběhu s německým nápadníkem. Vlčice se tak ocitla v neznámé situaci, v novém prostředí a s neznámým jedincem, a proto se dala na útěk. 

Záhřebská zoologická zahrada byla založena v roce 1925 a v regionu jihovýchodní Evropy patří k nejstarším. Pečuje o 275 živočišných druhů s více než 2200 zvířaty. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace