Energetici stále opravují poruchy po sněhové kalamitě

22. října  2009 v 02:14  
sněhová kalamita - Foto:  ČEZ

sněhová kalamitaFoto:  ČEZ

Energetici stále pracují na opravách poničených vedení po sněhové kalamitě. Řada oprav se v prvních chvílích provedla jen provizorně. V terénu jsou i energetici na východě Čech.

"V této chvíli naši energetici pracují na odstraňování následků kalamity a na definitivních opravách v některých oblastech. Jedná se hlavně o podhorské oblasti, oblasti kde byl vyhlášen kalamitní stav a naše těžká technika se jen velmi těžko dostávala do terénu," řekla regionální mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková. 

Škody půjdou na východě Čech do milionů korun. "Odhady mluví o dvaceti milionech korun na území zásobovaném společností ČEZ, v Pardubickém a Královéhradeckém kraji je to pět milionů," uvedla Beránková. 

Před týdnem byly bez proudu tisíce domácností po celé republice. Podle energetiků potrvají definitivní opravy poničených vedení ještě několik dní. 

Autor:  Martin Pařízek, Igor Maňour  (ima)

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch

 

Aktuálně

Ministr Dobeš po návratu z Bruselu: Situace je vážná, ale má řešení

Ministr školství Josef Dobeš - Foto: Filip Jandourek

Situace je vážná. Varoval evropský komisař pro zaměstnanost László Andor českého ministra školství Josefa...

Ekonomika

Transformátory na německých hranicích nebudou, řekl Nečas v Berlíně

Petr Nečas - Foto: Filip Jandourek

České přenosové síti hrozí kvůli přetokům z Německa black out. Premiér Nečas dnes na energetické konferenci...