Zprávy → Regiony7. července  2011 v 20:48  

Ústecká Krajská zdravotní má EU vrátit desítky milionů

Nemocnice - ilustrační foto - Foto: Tomáš Adamec

Nemocnice - ilustrační fotoFoto: Tomáš Adamec

Společnost Krajská zdravotní má vrátit Evropské unii zhruba 170 milionů. Dohodly se na tom Ústecký a Karlovarský kraj. Pokud je nevrátí, hrozí Brusel zastavením dotací oběma krajům. Kvůli předraženým zakázkám za 420 milionů z fondů unie do firmy vyslalo kontrolu i ministerstvo financí.

Podle auditu přístroje stály o 31 milionů víc, než je obvyklá cena. Nákupem se zabývá také policie. Bývalý ústecký hejtman Jiří Šulc o předběžné dohodě krajů o vrácení peněz nic neví. Připustil ale, že regionu Severozápad dala Evropská komise na výběr: 

„Jsou tam 3 varianty možného řešení. Ta extrémní je, že celý regionální operační program bude pozastaven. Druhá varianta je, že nebude certifikován celý nákup zdravotnických zařízení za 450 milionů.“ 

„ A třetí varianta - a i ta je pro Krajskou zdravotní smrtící - je, že v případě, že se prokáže, že se nedobře nakládalo s financemi, tak se provede odvod ve výši 120 až 170 milionů korun,“ uvedl Šulc. 

Podle náměstka ústecké hejtmanky Arno Fišera kraj teď na zaplacení 170 milionů za Krajskou zdravotní nemá.
 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace