Regiony31. října  2011 v 02:59  

Pravčická brána v Českém Švýcarsku se na pět měsíců uzavře

Pravčická brána - Foto: Jerzy Strzelecki,  Wikipedia

Pravčická bránaFoto: Jerzy Strzelecki, Wikipedia

Pravčická brána v národním parku České Švýcarsko bude delší dobu nedostupná. Turisté se tam dostanou ještě dnes, od zítřka ale bude areál až do konce března příštího roku uzavřený. Dojde na obnovy přístupových cest a další nutné práce, které nebylo možné uskutečnit v průběhu turistické sezóny.

Opravu potřebuje také čistička odpadních vod, na kterou je napojena výletní restaurace Sokolí hnízdo. Pravčická brána je jedním z nejnavštěvovanějších míst Českého Švýcarska. 

Pětiměsíční uzavření kvůli opravám jsme vlastníkovi areálu povolili, ale pro turisty to není dobrá zpráva, tvrdí Tomáš Salov z národního parku. 

!Když se zavře v podstatě největší tahák v celém regionu, tak nemůžeme čekat, že potom budeme turistckou zimní sezónu nějak umět rozvíjet,“ uvedl Tomáš Salov. 

Pokud se podaří potřebné práce zvládnout rychleji, bude i Pravčická brána přístupná dříve, než v uvažovaném termínu až na konci března. 


Zvětšit mapu
Autor:  Josef Suk
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Předkolo fotbalové Evropské ligy: Slavia - Rio Ave - Foto: Michal Jindra

Předkolo fotbalové Evropské ligy: Slavia - Rio Ave

Poslouchejte přímý přenos zápasu.

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Doprava

  D5, mezi km 62 a 67, ve směru Rozvadov, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 28.07.2016 07:20 Do 28.07.2016 13:00, Pozor!, Sečení krajnice, sestava se pohybuje
  D11, mezi km 50.2 a 49.7, ve směru Praha, pravý jízdní pruh uzavřen, oprava vodorovného dopravního značení, Od 28.07.2016 08:45 Do 28.07.2016 15:00, Pozor!, Údržba vodorovného dopravního značení

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace