Zprávy → Regiony31. října  2011 v 02:59  

Pravčická brána v Českém Švýcarsku se na pět měsíců uzavře

Pravčická brána - Foto: Jerzy Strzelecki,  Wikipedia

Pravčická bránaFoto: Jerzy Strzelecki, Wikipedia

Pravčická brána v národním parku České Švýcarsko bude delší dobu nedostupná. Turisté se tam dostanou ještě dnes, od zítřka ale bude areál až do konce března příštího roku uzavřený. Dojde na obnovy přístupových cest a další nutné práce, které nebylo možné uskutečnit v průběhu turistické sezóny.

Opravu potřebuje také čistička odpadních vod, na kterou je napojena výletní restaurace Sokolí hnízdo. Pravčická brána je jedním z nejnavštěvovanějších míst Českého Švýcarska. 

Pětiměsíční uzavření kvůli opravám jsme vlastníkovi areálu povolili, ale pro turisty to není dobrá zpráva, tvrdí Tomáš Salov z národního parku. 

!Když se zavře v podstatě největší tahák v celém regionu, tak nemůžeme čekat, že potom budeme turistckou zimní sezónu nějak umět rozvíjet,“ uvedl Tomáš Salov. 

Pokud se podaří potřebné práce zvládnout rychleji, bude i Pravčická brána přístupná dříve, než v uvažovaném termínu až na konci března. 


Zvětšit mapu
Autor:  Josef Suk
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace