Zprávy → Regiony17. září  2016 v 22:03  

Autonehodu v Zábřehu na Šumpersku nepřežili čtyři lidé. Jeden raněný byl převezen do nemocnice

Na Šumpersku se střetl osobní automobil s autobusem. Zemřeli čtyři lidé (ilustrační foto) - Foto: Michal Hrdlička,  Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Na Šumpersku se střetl osobní automobil s autobusem. Zemřeli čtyři lidé (ilustrační foto)Foto: Michal Hrdlička, Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Na hlavním tahu v Zábřehu na Šumpersku se střetl osobní automobil s autobusem. V autě cestovalo pět lidí, čtyři z nich nehodu nepřežili. Pátého pasažéra vyprostili z vozidla hasiči, následně ho s vážnými zraněními převezli záchranáři do nemocnice. Cestujícím v autobuse se nic nestalo. Podle šumperské policejní mluvčí Marie Šafářové je silnice zcela uzavřena a doprava je odkláněna na objízdné trasy.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny v Olomoucké ulici na hlavním tahu městem. Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeňka Hošáka na místě zasahovaly posádky tří výjezdových stanovišť zdravotníků, jedna z nich kolem nehody právě projížděla. 

„Odehrála se přímo před nimi a posádka ihned zahájila péči u zraněných zaklíněných osob v osobním vozidle," uvedl Hošák. Čtyřem lidem už lékaři pomoci nemohli, pátého pasažéra vyprostili z auta hasiči. 

„Zdravotníci pacientovi poskytnuli komplexní přednemocniční neodkladnou péči, muže napojili na umělou plicní ventilaci, invazivně aplikovali příslušnou medikaci a imobilizovali jej pomocí fixačních pomůcek. Vážně zraněného muže následně převezla posádka k navazující nemocniční péči na oddělení urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice," dodal Hošák. 

K totožnosti zemřelých ani k příčině nehody policie zatím nic neuvedla. „Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," řekla policejní mluvčí Marie Šafářová. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace