Zprávy → Regiony20. srpna  2016 v 08:36  

Brněnský dopravní podnik vypravil na MotoGP autobusy zdarma, bezpečnost v areálu ohlídají i pyrotechnici

MotoGP na Masarykově okruhu (ilustrační foto) - Foto: Tomáš Adamec

MotoGP na Masarykově okruhu (ilustrační foto)Foto: Tomáš Adamec

V Brně v sobotu pokračují závody motocyklové Velké ceny České republiky MotoGP. Až k Masarykovu okruhu vypravuje dopravní podnik dvě bezplatné autobusové linky. Organizátoři nabádají fanoušky, aby je využívali namísto osobních aut. Autobusy jezdí k okruhu z okolních kempů i z centra Brna.

„Obě tyto linky budou v provozu každý den od 6.30 ráno. Postupně budou posilovány, a budeme reagovat na aktuální poptávku cestujících. Celkově by se na opatření mohlo podílet až 70 vozidel a jsme schopni vypravovat v intervalu 1 až 2 minuty,“ říká Jan Seitl z dopravního podniku. 

Na bezpečnost na okruhu pak dohlíží stovky policistů a strážníků. Letos poprvé jsou v areálu nepřetržitě i pyrotechnici. Policisté podle Miloslava Macháta z krajského ředitelství například kontrolují, jestli fanoušci nenosí do areálu zakázané dýmovnice nebo dělbuchy. 

„Zaměří se na ty věci, které mají napsané v návštěvním řádu, že jsou zakázané nosit do areálu. Pokud někdo takovou věc u sebe bude mít, tak tam budou připravené kontejnery, kde budou tyto věci odebírat, a pokud nebude chtít věc odevzdat, tak nebude vpuštěn do areálu,“ dodává Machát. 

Autor:  Tomáš Jelen,  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace