E-aukce energií se chystají i na Vysočině. Cenu by mohly srazit až o desítky procent

16. května  2013 v 07:27  
Plynový hořák (ilustrační foto) - Foto: Free Digital Photos

Plynový hořák (ilustrační foto)Foto: Free Digital Photos

Lidé z Havlíčkobrodska, Žďárska a Třebíčska dostanou možnost ušetřit za energie. Jednotlivá města pro ně zajistila elektronickou aukci, ve které bude specializovaná firma soutěžit o aktuálně nejnižší cenu na trhu.

Zájemce o účast v elektronické aukci si musí vzít kopii smlouvy se současným dodavatelem a také kopii posledního ročního vyúčtování a dostavit se na nejbližší kontaktní místo. 

Nemůže-li třeba najít smlouvu, měl by se obrátit na svého dodavatele elektřiny, který mu pomůže s vyplněním potřebných dat. 

 

Příspěvek natočila redaktorka Hana Mikulincová

Vložit na svůj web

To, v kterých dnech a hodinách se může zájemce aukci dostavit, by se měl dozvědět na příslušné radnici. Například v Havlíčkově Brodě je to v ulici V Rámech, kam mohou lidé přijít od 20. května do 12. června v každé pondělí a středu. 

Zájemce vyplní formulář a potom vyčkává. V případě, že pořadatel aukce vysoutěží nižší cenu, dojde k podpisu smlouvy. 

„Pokud dosáhneme v elektronické aukci pro občana lepší cenu, než má dosud, pak zavazujeme občana k tomu, aby s vítězným dodavatelem, který podal nejlepší nabídku v elektronické aukci, podepsal dodavatelskou smlouvu,“ uvedl manažer jedné z firem pořádajících aukci Petr Dobeš. Smlouva je v tomto případě uzavírána na dva roky. 

Pokud by pro zákazníka ze soutěže vyšla cena vyšší, než je ta stávající, smlouvu podepisovat nemusí. 

Jako první si službu pro své obyvatele objednaly Říčany v okrese Praha-východ. „Tam bylo dosaženo velmi hezkých výsledků, snížení ceny zemního plynu asi 30 procent, u ceny elektřiny necelých 17 procent,“ poznamenal Petr Dobeš. 

Po Říčanech se přidala Praha 6 ateď i velká část Vysočiny. Čím víc lidí se přihlásí, tím zajímavější cenu mohou od některého z patnácti licencovaných dodavatelů elektřiny a více než osmi dodavatelů zemního plynu získat. 

 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Doprava

  Srážky: déšť, D35-286,5
  Od 27.5.2016 06:15 do 07:15; na silnici 4972 u obce Zlín; Odbočka na Lhotu.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění, s únikem provozních kapalin. Na místě HZS a ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace