Zprávy → Regiony14. září  2016 v 18:18  

GIBS po roce obvinila policistu za zásah proti sběračům technického konopí u Bukovan

Na poli v okolí Bukovan na Českolipsku kde se pěstovalo technické konopí dva roky - Foto: Tomáš Mařas

Na poli v okolí Bukovan na Českolipsku kde se pěstovalo technické konopí dva rokyFoto: Tomáš Mařas

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila jednoho policistu kvůli zásahu proti sběračům technického konopí. Informoval o tom server iDnes.cz. Incident se stal minulý rok na podzim u Bukovan na Českolipsku. Policisté přijeli na kontrolu pole, na kterém se legálně pěstovalo technické konopí. Vzápětí došlo k potyčce mezi policisty a sběrači. Na zákrok policie si tehdy stěžoval majitel pěstitelské firmy, která konopí pěstuje.

„V tuto chvíli je možné potvrdit, že jeden příslušník policie byl obviněn – tedy bylo zahájeno trestní stíhání, a to v souvislosti s provedeným zákrokem. V současné době probíhá standardní vyšetřování,“ potvrdila obvinění policisty mluvčí GIBS Radka Sandorová. 

 

Policistovi hrozí za zneužití pravomoci zákaz činnosti nebo až pět let vězení. GIBS ho obvinila za zásah proti sběračům technického konopí

Vložit na svůj web

Policistovi hrozí za zneužití pravomoci zákaz činnosti nebo až pět let vězení. Na postup policistů si stěžoval majitel pole Jan Bešík. Ten vnímá obvinění policisty jako posun ve vyšetřování. 

„Vnímáme to jako pozitivní krok směrem kupředu k objasnění okolností kauzy,“ řekl s tím, že z obav z represí přestěhoval pole do jiného kraje. 

Do Libereckého kraje se chce vrátit, až se incident z loňského září vyšetří kompletně. Společnost vyrábějící přírodní stavební materiály pěstovala u Bukovan technické konopí dva roky. 

Autor:  Tomáš  Kopecký, Tomáš Mařas

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace