Zprávy → Regiony20. října  2016 v 21:38  

Hejtman Petera v lednu rezignuje na předsedu středočeské ČSSD

Miloš Petera - Foto: Filip Jandourek

Miloš PeteraFoto: Filip Jandourek

Končící středočeský hejtman Miloš Petera rezignuje v lednu na řádné stranické konferenci na předsedu středočeských sociálních demokratů a o funkci se už nebude ucházet. Rozhodl se tak vyvodit odpovědnost za výsledek krajských voleb. Petera to řekl po čtvrtečním jednání krajského výkonného výboru ČSSD. Konference se má konat 26. ledna, do té doby Petera v čele středočeské ČSSD setrvá.

„Závěr je ten, že jsem přijal za výsledek voleb politickou odpovědnost a budu na řádné konferenci rezignovat na funkci předsedy a už nebudu kandidovat," uvedl Petera. 

Původně zamýšlel svolat mimořádnou konferenci, která by zvolila nové vedení středočeské ČSSD. Nakonec od toho upustil, protože by to podle něj bylo časově velmi náročné. 

ČSSD, která dosud ve středních Čechách vládla spolu s komunisty, skončila v krajských volbách na třetím místě za ANO a STAN. Z původních 20 mandátů jich obhájila 11. ANO získalo 16 křesel a STAN o jedno méně, ODS deset, KSČM osm a TOP 09 pět. Novou hejtmankou se má stát Jaroslava Jermanová z vítězného ANO. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace