Zprávy → Regiony1. října  2016 v 10:30  

Jeden předstíral krádež, druhý vybral statisíce. Policie pátrá po lupičích ze směnárny

Jeden z lupičů při vstupu do směnárny (záznam kamery) - Foto: Policie ČR

Jeden z lupičů při vstupu do směnárny (záznam kamery)Foto: Policie ČR

Policie pátrá po trojici mužů, která v pátek odpoledne odcizila ze směnárny v Legerově ulici v Praze 2 valuty za několik set tisíc korun. Kriminalisté neznají jejich totožnost, kamerové záznamy ve směnárně ale jejich podobu zachytily.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc a spolupráci, uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Pachatelé měli podle ní akci dobře promyšlenou. První z mužů vešel do provozovny a předstíranou krádeží světelného panelu z výlohy odlákal pozornost majitele, který za zlodějem vyběhl na ulici. Tohoto okamžiku využil druhý komplic a vnikl do útrob směnárny. 

„Zázemí provozovny zběžně prohlédl a z trezoru v místnosti nakonec odcizil valuty v celkové výši několika set tisíc korun,“ uvedla mluvčí. Třetí muž mezitím na ulici zajišťoval celou akci, dodala. 

Čtěte také: Policisté v Chomutově hledají vandala, který propichuje pneumatiky u aut

Druhý z pachatelů, jak ho zachytila kamera směnárny - Foto: Policie ČR

Druhý z pachatelů, jak ho zachytila kamera směnárnyFoto: Policie ČR

Podle kamerových záznamů jsou muži snědé pleti a mají tmavé vlasy. U dvou z nich policie odhadla věk kolem 25 až 30 let. Jeden muž byl oblečen do modrých džínů a tmavé sportovní bundy s kapucí, druhý do tmavě modrých džínů a tmavě modré delší mikiny nebo svetru. Třetí muž by asi 180 centimetrů vysoký a vlasy měl česané na patku. Policie záznamy umístila na policejní web

Jakoukoli informaci či svědectví o pohybu nebo totožnosti hledaných mužů přijmou policisté prostřednictvím tísňové linky 158. 

Policie případ kvalifikovala jako krádež. Pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace