Zprávy → Regiony30. listopadu  2016 v 07:41  

Kachny poráželi ve špíně přímo v restauraci v pražské Sapě. Inspekce podnik zavřela

Inspekce našla jak vykrvácené, tak ještě živé kachny - Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Inspekce našla jak vykrvácené, tak ještě živé kachnyFoto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce společně s Policií ČR v úterý uzavřela restauraci Thi Ai Lien Le v pražské tržnici Sapa. Na místě zajistila živé i již usmrcené kachny a nádobu s drůbežími vnitřnostmi. Restaurace navíc hrubě porušovala hygienické podmínky.

„V jedné z místností zázemí restaurace inspektoři ve stísněném prostoru zjistili přítomnost osmi živých kachen, vedle kterých na vzdálenost cca jednoho metru bylo umístěno další vykrvené kachní tělo a to v těsné blízkosti úložiště pytlů s dřevěným uhlím,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. 

Pod dřezem se navíc nacházela velká plastová nádoba se zbytky zeleniny a vnitřností včetně obsahu žaludků. Stěny nádoby byly znečištěny zbytky peří. Po vyndání bylo zjištěno, že se v této nádobě nacházely vnitřnosti od 38 kusů drůbeže, uvádí dále mluvčí. 

V částech provozovny navazujících přímo na restauraci byly navíc naskladněny další předměty - např. stavební míchačka, boty, oděvy a další - i tady inspektoři zjistili zcela neakceptovatelné hygienické podmínky. 

Kontrola dále našla silně znečištěné povrchy pracovních ploch, pracovního náčiní a podlah. Hrozilo tak vysoké riziko kontaminace připravovaných pokrmů. 

Kvůli zjištění nelegální porážky byli na místo přivolání i pracovníci Městské veterinární správy v Praze. Potravinářská inspekce zakázala prostory dále užívat a s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace