Zprávy → Regiony17. srpna  2016 v 22:11  

Kvůli vážné nehodě u Mýta na Rokycansku byla několik hodin uzavřena dálnice D5

Jeden člověk zemřel a další lidé se zranili při nehodě kamionu a tří osobních aut na dálnici D5 nedaleko Mýta na Rokycansku - Foto:  ČTK

Jeden člověk zemřel a další lidé se zranili při nehodě kamionu a tří osobních aut na dálnici D5 nedaleko Mýta na RokycanskuFoto:  ČTK

Dálnice D5 u Mýta na Rokycansku byla několik hodin uzavřená. Doprava v obou směrech stála kvůli vážné nehodě, při které zemřel jeden člověk. Úsek byl otevřen až před 22. hodinou.

Nehoda se stala v místě dopravního omezení, kde se obousměrně jezdí jen na jedné polovině dálnice.  

„Řidič vozu Škoda Felicie vjel dle svědků do protisměru a střetl se s právě projíždějícím nákladním vozem. Řidič Škody bohužel na místě podlehl zraněním. Při střetu došlo i k poškození vozu Škoda Fabia. Dálnice bude uzavřena ještě asi čtyři hodiny, tedy asi do 22 hodin. Musí se odklidit rozsypaný náklad, který se vysypal z kamionu,“ vysvětluje policejní mluvčí Martina Korandová. 

Kamion převážející náklad štěpky se při nehodě převrátil na bok a štěpka se vysypala na Škodu Fabii. V ní se lehce zranila žena středního věku, kterou převezla sanitka do rokycanské nemocnice se zhmožděnou páteří. 

Policie odkláněla dopravu ve směru na Plzeň na sjezdu Cerhovice na starou silnici a ve směru na Prahu na 50. kilometru. V obou směrech se tvořily kolony. Ucpávaly se i objízdné trasy. 

Související weby

Zelená vlna

Nehoda uzavřela provoz na dálnici D5 v obou směrech - Foto:  ČTK

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace