Zprávy → Regiony4. listopadu  2016 v 07:28  

Lochkovský tunel je opět průjezdný. Silničáři ho otevřeli po dvanácti dnech

Lochkovský tunel je po 12 dnech opět průjezdný - Foto: Radek Duchoň

Lochkovský tunel je po 12 dnech opět průjezdnýFoto: Radek Duchoň

Lochkovský tunel na Pražském okruhu je po dvanácti dnech opět průjezdný. Tubus se ve směru na letiště uzavřel řidičům po požáru kamionu. Silničáři v noci ještě testovali funkčnost bezpečnostního systému. Po půl třetí ráno už ale auta jezdila v obou směrech bez omezení.

„Začalo se zhruba kolem jedné hodiny a skončilo asi ve 2.38. Při rozjezdu kolon to chviličku trvalo, teď už by ale měl být provoz naprosto v pořádku,“ řekl Českému rozhlasu vedoucí správy tunelů František Rajner. 

Lochkovský tunel je součástí Pražského okruhu mezi dálnicemi D4 a D5, tedy mezi Strakonickou a Plzeňskou. Mimo provoz byl kvůli požáru kamionu.  

Čtěte také: OBRAZEM: Podívejte se, proč je jeden tubus Lochkovského tunelu uzavřený

Vůz s nákladem plastových lan začal hořet 24. října před půl šestou ráno. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu během půl hodiny. Shořela celá kabina a také část návěsu. Nikdo ale nebyl zraněn. 

Hořící kamion poničil také silnici v tunelu, kterou silničáři opravili kvůli počasí zatím jen provizorně. Celková škoda se nakonec vyšplhala na pět milionů korun. 

Požár kamionu v Lochkovském tunelu - Foto:  HZS hl. m. Prahy

Autor:  Radek Duchoň

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace