Zprávy → Regiony1. prosince  2016 v 10:12  

Na Božím Daru opět funguje Ježíškova pošta. Na speciální razítko čekají tisícovky dopisů z celého světa

Pošta na Božím Daru očekává stovky kilogramů dopisů - Foto: Stanislava Brádlová

Pošta na Božím Daru očekává stovky kilogramů dopisůFoto: Stanislava Brádlová

V krušnohorském Božím Daru začíná úřadovat Ježíškova pošta. Do Vánoc označí razítkem zaměstnanci přes 340 kilogramů lístků. Pohlednice nebo dopisy chodí nejen z České republiky, ale prakticky z celého světa.

Zvláštní vánoční razítko a cyklistické rukavice jsou hlavní pomůcky, které v následujících dnech používají zaměstnanci božídarské poštovny. 

Označit musí několik desítek tisíc hlavně dětských přání. A není to jednoduché. Pomáhají proto i brigádníci. Razítkování potrvá do 23. prosince. 

Příležitostné razítko má tradici od roku 1994. V minulosti z Ježíškovy pošty odešlo i přes 500 kilogramů dopisů, v posledních letech jich mírně ubylo. V roce 2014 z Božího Daru odešlo přes 79 tisíc dopisů. 

Pohledy, dopisy a přání pro své blízké mohou lidé celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 nebo vložit do speciální Ježíškovy schránky. Všechny zásilky určené k orazítkování musí být opatřeny cílovou adresou a poštovní známkou. 

Většina Ježíškovy pošty míří do České republiky. Dopisy jsou ale adresovány i do vzdálenějších míst, například Číny, Japonska, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady nebo USA. 

Autor:  Andrea Štromajerová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace