Na letácích nabízela rozbor vody, vnucovala ale drahé filtry. Firmu už prověřuje ČOI

V Hrádku nad Nisou na Liberecku se objevily letáky s nabídkou na rozbor vody. Pražská firma, která je nabízí, se tak ale lidem snaží prodat filtrační zařízení za tisíce korun. Společnost Aqua Consilium teď prověřuje Česká obchodní inspekce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle starosty Hrádku nad Nisou ze Starostů pro Liberecký kraj Josefa Horinky ve městě používají pitnou vodu z veřejného vodovodu a žádné problémy s kvalitou nezaznamenali.

„Co se týká studní, byly čištěné z vodovodu jako takového. Není potřeba dělat žádný rozbor, protože ho zajišťuje provozovatel. Takže, když tady někdo nabízí takový rozbor a dotyčného přesvědčuje, že je voda strašně špatná a že si musí namontovat filtr, tak to považuju za jasný podvod,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pražská firma nabízela občanům Hrádku n. Nisou rozbor vody, pak se jim snažila prodat drahé filtry. Případ už řeší ČOI

S rozborem vody a praktikami společnosti Aqua Consilium se na webu poradte.cz svěřila jedna ze zákaznic, která si službu objednala.

„Pan jedním papírkem změřil dusičnany, dusitany, tvrdost, Ph a množství látek rozpuštěných ve vodě. Samozřejmě, že máme vodu špatnou. Přečetl nám, co za nejhorší choroby nás čeká. Ale nabídl nám jejich přístroj. Jeho cenu jsem si později vyhledala na internetu. Jsme v době tři domácnosti a dává se před kohoutek, takže třikrát 25 tisíc korun!“

Společnost Aqua Consilium se k nabízeným službám nechtěla vyjadřovat. „Na vámi zaslanou žádost bohužel nemůžeme odpovědět, neboť se jedná o obchodní tajemství a know-how společnosti,“ napsala.

Na praktiky společnosti Aqua Consilium se už zaměřila Česká obchodní inspekce. Podle ředitelky inspektorátu Ústeckého a Libereckého kraje Renaty Linhartové si na základě letáku rozbor vody objednali.

„Zástupcem firmy byl proveden základní rozbor vody formou elektrolýzy a lakmusového papírku. Takže kontrola byla zahájena. V těchto dnech probíhá její vyhodnocení z pohledu zákona o ochraně spotřebitele,“ vysvětlila.

ČOI upozorňuje, že při nahlašování nekalých praktik obchodníků inspektorům pomůže jakýkoli důkazní materiál. Ať se jedná o letáky nebo třeba kupní smlouvu.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme