Obyvatelé Jičína a okolí se mohou hlásit do e-aukce o levnější energie

25. června  2013 v 01:45  
Díky e-aukcím lze ušetřit nejen za elektřinu (ilustrační foto) - Foto: Tomáš Adamec

Díky e-aukcím lze ušetřit nejen za elektřinu (ilustrační foto)Foto: Tomáš Adamec

Elektronické aukce o levnější energie přestávají být výsadou samospráv a firem. Některá města zprostředkovala tuto možnost i pro širokou veřejnost a nyní se k nim přidala i radnice v Jičíně. Tamní obyvatelé se mohou již druhým dnem hlásit do e-aukce.

„Potřebuju snížit elektřinu a plyn, na dnešní dobu to není možné utáhnout,“ vysvětluje Karolína Melichárková z Jičína důvod, proč přišla do zasedací místnosti radnice, kde mohou lidé podat přihlášku do aukce. 

Se zástupci firmy E-centre, která se na elektronické aukce specializuje, hned podepsala smlouvu. 

 

Obyvatelé Jičína a okolí se mohou hlásit do e-aukce o levnější energie. Podrobnsoti zjišťoval redaktor ČRo Bohuslav Štěpánek.

Vložit na svůj web

„Stačí, aby lidé přišli na kontaktní místo a přinesli s sebou kopii stávající smlouvy s dodavatelem elektřiny nebo zemního plynu, případně obojí, a kopii ročního vyúčtování, případně spojovací číslo SIPO,“ říká Alice Mazurková ze společnosti E-centre. 

Pokud firma zájemci nabídne nižší cenu jen na jednu z komodit, smlouva se uzavře jen na ni. Služba je zdarma, i když cena výhodnější nebude. Když bude cena výhodnější, ale klient ji přesto odmítne, zaplatí administrativní poplatek 9 procent z roční nabídnuté ceny. 

Jičínská radnice využívá levnější zemní plyn a elektřinu z elektronické burzy už od podzimu. "V těch dvou letech ušetříme dohromady zhruba kolem pěti milionů korun a myslíme si, že je fér, aby takovou možnost mohli využít i občané,“ dodává místostarosta Jičín Petr Hamáček. 

Obyvatelé Jičína a okolí se mohou do hromadné aukce hlásit do konce července. Firma je připojí k seznamu zájemců z celé České republiky a zařadí do elektronické aukce. Její výsledky by mohly být známy do poloviny září, aby lidé mohli odebírat levnější elektřinu a plyn od příštího roku. 

Autor:   Bohuslav Štěpánek
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Doprava

  silnice II/470 (ulice Orlovská), Rychvald, okr. Karviná, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 30.05.2016 07:00 Do 30.06.2016 23:59, omezení provozu v úseku od trafostanice ...
  D1 - 58.2km na trase Říkovice - Praha, nehoda nákladního vozidla, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, komunikace dočasně uzavřena, Od 30.05.2016 19:50 Do 31.05.2016 03:30, nehoda nákladního vozidla; Pozor! ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace