Zprávy → Regiony15. října  2016 v 14:34  

Osm nových spojů a pět zrušených. Pražané si zvykají na změny v autobusových linkách

Pražané si zvykají na změnu v autobusových linkách (ilustrační foto) - Foto: Petr Hejna, Archiv  DPP

Pražané si zvykají na změnu v autobusových linkách (ilustrační foto)Foto: Petr Hejna, Archiv DPP

Cestující v Praze můžou od soboty využívat osm nových autobusových linek. V některých částech hlavního města byly autobusy dlouhodobě přetížené a nezvládaly nápor cestujících. Změny se týkají převážně jihovýchodu a severovýchodu. Nové spoje by měly posílit dopravu třeba v okolí Bohnic, Kunratic nebo Horních Měcholup.

Pět autobusových linek se v Praze naopak ruší a stejný počet mění číslo. Například z Horních Měcholup se ale teď cestující dostanou rychleji na metro. 

„Nad stanicí vlaku Horní Měcholupy, kde je také nová zástavba okolo zastávky Janovská a byly tam přetížené spoje zejména ve vazbě k metru Háje, tam dochází k posílení,“ popsal zástupce ředitele společnosti Ropid Martin Šubrt. 

Čtěte také: Nové modré zóny v Praze zkomplikují dojíždění. Radní doporučuje využít MHD

„Potom jsme se zabývali oblastí starých Letňan, kde byla velmi přetížená linka 158. To znamená, nově tam budou jezdit dvě linky – 158 a 195 ve vazbě k metru Letňany a dolů na Vysočanskou,“ doplnil. 

Celkem magistrát v metropoli mění 21 autobusových linek. Po letní změně v tramvajích je to letos druhá novinka v hromadné dopravě hlavního města. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace