Zprávy → Regiony6. září  2016 v 16:32  

Policie hledá svědky, potřebuje pomoc při objasňování smrti chlapce v libereckém bazénu

Plavecký bazén (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Plavecký bazén (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Při vyšetřování úmrtí čtrnáctiletého chlapce v libereckém městském plaveckém bazénu žádá policie o spolupráci veřejnost. Pomoci by jí mohli návštěvníci bazénu, kteří tam byli v sobotu, kdy dítě zemřelo.

"Pokud mají lidé informace, které by mohly policistům pomoci s objasňováním okolností tragédie, mohou je sdělit na linku tísňového volání 158 nebo na kterémkoliv policejním oddělení," uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. 

Policie se událostí zabývá od soboty. Ve 21.00 se na ni obrátil otec dítěte. Chlapec odešel odpoledne do plaveckého areálu a nevrátil se. 

Rodina společně s plavčíky ho nemohla najít. Policisté pak s plavčíky důkladně prohlédli celý areál plaveckého bazénu, tělo nezletilého chlapce našli v odtokovém potrubí bazénu zvaného divoká řeka. Podle pitvy zemřelo dítě na následky udušení. 

Vyšetřování potrvá měsíce 

"Kromě výslechů svědků si policisté rovněž vyžádají znalecký posudek se zaměřením na bezpečnostní opatření v zařízeních, jakými jsou plavecké bazény, plovárny a podobně, který bude stěžejním dokumentem v posuzování možné trestněprávní odpovědnosti a měl by objasnit, jak k tragédii došlo," dodala policejní mluvčí. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace